נפגעתם בגלל רשלנות רפואית? ייתכן שמגיעים לכם פיצויים. צרו עמנו קשר לייעוץ חינם

  רשלנות רפואית באבחון סרטן השד: חשיבות הגילוי המוקדם

  תוכן עניינים

  יש מעט תחומי אחריות שרופאים וצוותים רפואיים נדרשים להתייחס אליהם ברצינות רבה יותר מחובתם לחקור נכון סימני אזהרה לסרטן. לאור ההשלכות הבריאותיות הקשורות לסרטן, על אנשי מקצוע בתחום הרפואה להקפיד על מקצועיות גבוהה על מנת למנוע אפשרות של אבחנה מאוחרת.

  רשלנות רפואית באבחון סרטן השד משפיעה באופן חמור על נשים, כי הגילוי המוקדם יכול היה לשנות את מהלך הטיפול באופן קיצוני. למרבה הצער, אבחנה מאוחרת של סרטן השד היא שכיחה מדי, ואי אבחון בזמן של הסרטן הוא הגורם המוביל לתביעות בגין רשלנות רפואית.

  מה עושים במקרה של רשלנות רפואית באבחון סרטן השד?

  כמעט עשרה אחוזים מהנשים יחלו בסרטן השד, ועיכוב באבחון הוא המקור למקרים רבים של רשלנות רפואית באבחון סרטן השד. התדיינות זו כוללת תמיד קשר מורכב בין משפט לרפואה, שמחייב את עורך הדין להבין את ההיבטים הרפואיים של המקרה ולהיות בקיא באנטומיה הכרוכה במחלה.

  אם אתן מאמינות שטעות של רופא או צוות רפואי גרמה לאבחון מאוחר של סרטן השד אצלך או אצל קרובת משפחה, חשוב שתנקטי בפעולה מהירה. צרי קשר היום עם עורך דין מומחה ברשלנות רפואית לקביעת ייעוץ וסקירת המקרה שלך.

  סרטן השד והשיקולים המשפטיים

  קיימות שתי תיאוריות לפיהן עורך דין לרשלנות רפואית ימשיך הליך משפטי במקרה של סרטן השד. הראשון הוא כאשר המטופלת מציגה בפני הרופא גוש בשד, או שהרופא מוצא את הגוש ואז מבצע אבחנה שהוא שפיר, כשהוא סרטני. הקטגוריה השנייה קשה הרבה יותר להוכחה, כי במקרה זה, הגוש אינו מתגלה והרופא טוען שהוא ביצע בדיקה יסודית אבל הגידול לא היה מוחשי.

  הטענה של התביעה היא שהגוש היה שם ושהרופא היה צריך לאבחן אותו. טענה זו דורשת חשיבה לאחור אשר לרוב נכנסת לתחום הספקולציות. בהעדר ראיות רדיוגרפית, הצעד הנבון ברוב המקרים יהיה להימנע מהבאת הקטגוריה השנייה של המקרה לבית המשפט.

  מה יכולה להיות טענת ההגנה בתביעת רשלנות רפואית באבחון סרטן השד?

  ההגנה הבסיסית למקרי סרטן השד, כשהגידול היה קיים, היא שאבחון מאוחר לא שינה את התוצאה הסופית. מגוון גורמים מהווים תחזיות רפואיות לתוצאה הסופית של חולה בסרטן השד, וככל שנשים, רופאים, ועורכי דין יבינו יותר ויותר מידע על סרטן השד, יתגלו עדויות רבות שמצביעות על כך שהביולוגיה של המחלה קריטית בזמן האבחון.

  גילוי זה מעלה את השאלה האם ניתן לפצות את האישה שיכלה להחלים, וזוהי החלטה שנתונה בידי בית המשפט. לכן, ככל שעורך הדין שבחרתם מיומן יותר, וככל שהעדים הרפואיים מעלים טענות חזקות יותר במהלך הדיונים המשפטיים, כך יש סיכוי גבוה יותר להוכיח טענת רשלנות רפואית.

  איך מוכיחים רשלנות רפואית?

  מקרי סרטן השד הם מקרים קשים מאוד מכיוון שיש להוכיח סוגיות רשלנות רפואית וכמעט תמיד יש שאלות סיבתיות. במקרה כירורגי טיפוסי, התוצאות בדרך כלל ברורות והשאלה היא האם הייתה חריגה סטנדרט הטיפול. הנזק ברור. עם סרטן השד, העובדה שהייתה יכולה להיות תוצאה אחרת תמיד פתוחה להתקפה.

  גודל הגידול, משך הזמן בו הוא התפתח בגוף והתנהלות הרופא במהלך האבחנה הם כל הגורמים החשובים. על התובע להציג חוות דעת מומחה לפיה המטופלת הייתה נמצאת בשלב אחר בזמן האבחון.

  הסטטיסטיקה הרפואית מדברת במונחים של שרידות לאורך חמש ועשר שנים. חוות הדעת בדיעבד כמעט תמיד נתונה לחקירה נגדית אינטנסיבית מכיוון שההגנה תטען שהיא גובלת בספקולציות.

  מהי חשיבות אבחנה מבדלת במקרה של רשלנות רפואית באבחון סרטן השד?

  רופאים צריכים לבצע אבחנות שונות כשהם מתמודדים עם מצב רפואי. ההנחיה היא לבודד את כל הגורמים האפשריים למצב מסוים ואז לנקוט בצעדים על מנת לשלול אותם, כדי להתמודד עם האבחנה הראשונה שמוגדרת כמסכנת חיים.

  מכיוון שכל הגושים בשד האישה עלולים להיות סרטניים, ניתן לטעון כי על הרופא לבצע אבחנת סרטן השד במסגרת האבחנה המבדלת שלו, ולכן עליו לבצע סקירות ובדיקות מלאות כדי לשלול אותו או לא.

  הייתה בדיקת היסטוריה רפואית של המטופלת?

  בנוסף לבדיקה קלינית קפדנית, על הרשומות המוצגות בפני בית המשפט מטעם ההגנה, להראות שנלקחה היסטוריה מפורטת מהמטופלת. אם בוצעה אבחנה של מחלה פיברוציסטית, יש לכלול ברשומה היסטוריה רפואית מפורטת של הווסת של המטופלת. מחלה פיברוציסטית היא תגובה פתולוגית של רקמת השד לגירוי הורמונלי מחזורי נורמלי.

  לכן, ההיסטוריה של הווסת רלוונטית לגבי השאלה מתי המטופלת גילתה את הגוש והאם הגוש השתנה במאפיינים לפני המחזור החודשי או לאחריו. אם לא מתקבלת היסטוריה מקיפה, כנראה שלא היה ראוי לאבחן מחלה פיברוציסטית שפירה מבדיקה קלינית. חשוב להבין כי גידולים פיברוציסטיים הם בדרך כלל רכים ולעתים קרובות מופיעים דו צדדית.

  למה חשוב לקבל סיוע משפטי במקרה של החמצת סרטן השד?

  עורך דין מיומן ברשלנות רפואית מסייע לנשים שחלו בסרטן השד כתוצאה מרשלנות רפואית, וחשוב לבחור עורך דין שיש לו ניסיון רב בתחום, ובמיוחד בתחום רשלנות רפואית באבחון סרטן השד. עורך דין מיומן בתחום יפעל בשקידה להוכיח את העובדות הדרושות על מנת לבסס את רשלנות.

  לעורך דין בתחום רשלנות רפואית יש קשרים מקצועיים עם מומחים רפואיים שעדותם חיונית במקרים אלה, והם מתכוננים בקפידה לאפשרות של משפט במקרה שהמנתח או בית החולים אנם מוכנים לפצות את הנפגעות באופן הוגן על השלכות החמצת אבחון סרטן השד.

  רשלנות רפואית באבחון סרטן השד: שאלות ותשובות

  מה זה סטנדרט הטיפול הרפואי בתביעת רשלנות רפואית?

  סטנדרט הטיפול הרפואי הוא רמת וסוג הטיפול שמספק רופא מוסמך ומיומן, שיש לו רקע דומה באותו תחום, בנסיבות שהובילו לרשלנות רפואית.

  רוב תביעות הרשלנות הרפואית מוכרעות על סמך השאלה אם רופא, מרפאה או בית חולים התרשלו בטיפול בחולה, או שמנעו ממנו טיפול חשוב.

  מה זה אבחון מוטעה של סרטן השד?

  אבחון שגוי של סרטן השד מתרחש כשרופא מאבן חולת סרטן שד כשאין לה סרטן. אבחונים מוטעים של סרטן השד יכולים להופיע באופנים שונים, ולהיחשב למצבים שפירים, כגון:

  צינוריות חלב חסומות
  ציסטה בחזה
  פיברואדנומות.

  מה זה אבחון מאוחר של סרטן השד?

  אבחון מושהה הוא הסיבה העיקרי לרוב תביעות רשלנות רפואית באבחון סרטן השד, מכיוון שככל שרופא מאבחן מוקדם יותר את הסרטן, כך תוצאות הטיפול יכולות להיות טובות יותר. אבחון מאוחר של סרטן השד, לעומת זאת, עלול לגרום למצב בו יהיה צורך בטיפולים קיצוניים יותר.
  כמעט מחצית מכל המקרי של אבחון מושהה כוללים תוצאות רדיולוגיה, אבל לא תמיד הרשלנות היא של הרדיולוג. בחלק מהמקרים, זוהי תוצאה של רופאים ראשונים או אנשי מקצוע בתחום הבריאות שאינם קוראים או מפרשים נכון את דוח הרדיולוג.

  למה מתרחשות שגיאות אבחון?

  שגיאות אבחון יכולות להתרחש בכל שלב בתהליך האבחון. שגיאת אבחון היא כל אבחנה שהוחמצה, שהייתה שגויה או שעוכבה וזוהתה בבדיקה חוזרת.
  הנזק מאבחון מוטעה או מאבחון מושהה כסה ספקטרום של פגיעות שנעות בין טיפולי כימותרפיה לסרטן שאינו קיים ועד מוות מסרטן גרורתי שלא אובחן.

  מה זה רשלנות אבחנתית?

  רשלנות אבחנתית היא סוג של רשלנות רפואית. מצב זה מתרחש כשרופא אינו מטפל במטופלים בהתאם לסטנדרט הטיפול המקצועי המצופה ממנו. במקרה של סרטן, יש סטנדרטים של טיפול שחלים על כל סוגי הסרטן.

  יחד עם זאת, לסוגי סרטן מסוימים, כמו סרטן השד, יש סטנדרטים נוספים של טיפול ושיטות גילוי מוקדם. הרופאים נדרשים להיות מודעים לנהלי האבחון והבדיקות ולהעמידם לרשות המטופלות. אם רופא אינו מתנהל בהתאם להנחיות הנדרשות, זוהי התנהלות של רשלנות אבחנתית.

  כמה מסקנות לסיום

  אין אפשרות לייצג כראוי תובעת או נאשם במקרה רשלנות רפואית באבחון סרטן השד מבלי להבין היטב את העובדות הרפואיות. מכיוון שעדים מומחים זמינים משני צדי התביעה, המקרה נפתר לעיתים קרובות על ידי עדותו של הרופא הנאשם.

  חקירה נגדית טובה מראה כי הנאשם לא עמד בקריטריונים שקבעו המומחים שלו. מנגד, נאשם מוכן היטב שמסוגל לתמוך בשיקול דעתו הקליני זכאי לפסק דין של חף מפשע. שאלות אלו עוסקות כמובן בסוגיית הרשלנות ואינן מטפלות בסיבתיות.

  מקרים לאבחון סרטן השד, מצד אחד, כרוכים במקרים רבים בפגיעה קטסטרופלית בתובעת ובבני משפחתה. מצד שני, אלו הם מקרים קשים להוכחת רשלנות רפואית באבחון סרטן השד וסיבתיות קרובה.

  מקרים כאלה צריכים להיות מטופלים רק על ידי עורכי דין שמיומנים בהוכחת תביעות שכרוכות בבעיות רפואיות מורכבות, עם מוניטין של דיונים משפטיים שמסתיימים לטובת התובעות.

  נפגעתם בגלל רשלנות רפואית? ייתכן שמגיעים לכם פיצויים.

  צרו עמנו קשר לייעוץ חינם