רשלנות רפואית באבחון התקף לב: חובת ההתייעצות עם עורך דין מומחה בתחום

רשלנות רפואית באבחון התקפת לב
תוכן עניינים

כשרופאים או אנשי צוות רפואיים שונים מתרשלים בתפקידם לאבחן או לטפל מיד במצבים רפואיים שעלולים להיות מסוכנים, התנהלותם עלולה להוביל לתוצאות הרסניות למטופלים שלא קיבלו את הטיפול ההולם.

כשזה מגיע להתקפי לב, הסיכון חמור יותר, מכיוון שאבחון מאוחר או שגוי עלול להוביל לנזק משמעותי, כולל מוות. במקרים כאלה, התייעצות עם עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית חיונית על מנת שניתן יהיה לוודא שהנפגעים יקבלו את הפיצוי המגיע להם. 

באתר MedLawyers תמצאו מידע מקיף על רשלנות רפואית בתחומים שונים, לצד מאגר נרחב של עורכי דין מומחים בתחום שתוכלו להתייעץ איתם, אם אתם או אדם קרוב לכם סבלתם ממקרה של רשלנות רפואית באבחון התקף לב.

במדריך זה נציג את המידע המקיף על ההליכים המשפטיים שניתן לנקוט בהם כדי למצות את הדין עם האחראים. בין היתר, אלו הנושאים שנעסוק בהם:

  • פגישת ייעוץ לקביעת עילת תביעת רשלנות רפואית באבחון התקף לב.
  • תביעת רשלנות רפואית נגד קרדיולוג.
  • דוגמאות לפסקי דין שהתקבלו במקרי רשלנות רפואית באבחון התקף לב בארץ ובעולם.
  • ותשובות לשאלות הנפוצות שלכם.

מתחילים עם פגישת ייעוץ לקביעת עילת תביעת רשלנות רפואית באבחון התקף לב

פגישת ייעוץ ראשונה עם עורך דין רשלנות רפואית מתחילה בדיון על עובדות המקרה, עיון במסמכים רפואיים ומסמכים רלוונטיים אחרים, וקביעה האם קיימות ראיות לרשלנות או עוול שנגרם על ידי איש המקצוע הרפואי. במקרים הנוגעים לאבחון התקף לב, ישנם מספר גורמים מרכזיים שעורכי דין ישקלו בהערכת כדאיות התביעה.

הפרת חובת הזהירות כלפי המטופל

ראשית, חשוב לקבוע שלרופא או לאיש צוות רפואי אחר הייתה חובת זהירות כלפי המטופל, שנובעת מיחסי רופא-מטופל ומחייבת את איש המקצוע הרפואי לספק טיפול העולה בקנה אחד עם הסטנדרטים הרפואיים המקובלים.

שנית, עורך הדין שתבחרו יתמקד בשאלה אם אכן חובה זו הופרה, ויבדוק אם הרופא הפנה את המטופל לביצוע בדיקות אבחון מתאימות שיאשרו אבחנה של התקף לב, או אם הוא פירש את תוצאות הבדיקות באופן שגוי, או שנמנע מהפניית המטופל למומחה לב בזמן.

שלישית, עורך הדין יקשר בין הפרת חובת הזהירות לבין הנזק שנגרם למטופל, ובמקרים של התקפי לב, הפרת חובת הזהירות פירושה שיש לקבוע אם העיכוב באבחון הנכון או האבחנה השגויה גרמו לנזק פיזי או רגשי משמעותי, כגון אשפוז ממושך, אובדן הכנסה, צנתור לב רשלנות רפואית, או ירידה באיכות החיים.

עם קביעת עילת רשלנות רפואית באבחון התקף לב, ניתן להתקדם להכנת התביעה

אם עורך דין יקבע כי קיימות ראיות לרשלנות רפואית של הרופא או כל איש צוות רפואי אחר, הוא ייעץ למטופל לנקוט בהליכים משפטיים, שיתחילו עם הכנת כתב תביעת רשלנות רפואית, ופתיחה בהליכים נגד האחראים, עד למיצוי הדין.

במהלך ניהול ההליכים המשפטיים, עורך הדין שתבחרו ינקוט בכל המאמצים כדי להוכיח שהרופא או הצוות הרפואי חרגו מהסטנדרטים הרפואיים המקובלים וכי חריגה זו גרמה לנזק למטופל. הוכחת עילת תביעת רשלנות רפואית באבחון מאוחר עשויה להתבסס על הצגת עדויות של מומחים רפואיים; עיון ברשומות רפואיות; והצגת ראיות אחרות לתמיכה בטענות המטופל.

אם התביעה תתקבל על ידי בית המשפט, המטופל יהיה זכאי לפיצוי בגין הוצאות רפואיות, אובדן הכנסה, כאב וסבל ונזקים נוספים. גובה הפיצוי המדויק יהיה תלוי בנסיבות הספציפיות של המקרה ובחומרת הנזק שנגרם.

עורך דין לרשלנות רפואית חותר להשגת הצדק בתביעה נגד קרדיולוג

מחלת לב היא מצב חמור שעלול לסכן חיים ודורש אבחון וטיפול מהיר ומדויק על ידי אנשי מקצוע רפואיים מנוסים. 

כאשר קרדיולוג נכשל במתן טיפול מתאים, ההשלכות עלולות להיות הרסניות עבור החולים ובני משפחותיהם, ובמקרים אלו, חשוב להתייעץ עם עורך דין שתמצאו באתר MedLawyers, על אפשרות הגשת תביעת רשלנות רפואית באבחון התקף לב, על מנת לדרוש פיצוי בגין הנזקים שנגרמו.

במקום להרחיב במונחים משפטיים, בואו נבחן רגע מקרה לדוגמא

במקרה שהתרחש באחת הערים הגדולות בישראל, גבר בן שישים עם היסטוריה של מחלת לב, טופל על ידי קרדיולוג במשך כמה שנים ועבר מספר בדיקות אבחון וטיפולים למצבו. יום אחד, הוא סבל מכאבים בחזה וקשיי נשימה ופונה לחדר המיון, שם אושפז ועבר סדרת בדיקות כדי לקבוע את הגורם לתסמינים שלו. 

למרות העובדה שלגבר היה היסטוריה של מחלת לב והיה בסיכון גבוה להתקף לב, הקרדיולוג לא הגיע לראות אותו בבית החולים ולא סיפק הנחיות ספציפיות לטיפול בו. במהלך הימים הבאים, מצבו של האיש המשיך להחמיר עד שהוא לקה בהתקף לב ונפטר. משפחתו הייתה הרוסה ממותו הפתאומי והבלתי צפוי והחליטה לנקוט בצעדים משפטיים נגד הקרדיולוג.

בתביעת רשלנות רפואית בגילוי מוקדם שהוגשה על ידי עורך הדין בשם המשפחה, נטען כי הקרדיולוג התרשל בכך שלא העניק טיפול מתאים למחלת הלב של הגבר ולא הגיב כראוי כשהגיע לחדר המיון עם כאבים בחזה וקשיי נשימה. בתביעה נטען גם כי רשלנותו של הקרדיולוג תרמה באופן ישיר להתקף הלב של האיש ולמותו שלאחר מכן.

לאחר מאבק משפטי ממושך, המקרה הועבר למשפט

הצוות המשפטי של המשפחה הציג בפני השופט ראיות שהוכיחו את רשלנותו של הקרדיולוג ואי עמידה בסטנדרט הטיפול במחלות לב, וצוות ההגנה של הקרדיולוג טען כי מותו של האיש היה תוצאה של גורמים אחרים שאינם בשליטת הלקוח שלהם.

בסופו של דבר, השופט פסק פיצויים הולמים לטובת התובעים, בסכום של 3.5 מיליון ₪, ולמרות שאין שום סכום בעולם שיכול להשיב לחיים אדם אהוב, בני המשפחה התנחמו בכך שהצליחו להשיג מידה מסוימת של צדק על אובדנם.

מקרים כאלו מדגישים את החשיבות של פנייה לטיפול מתאים של אנשי מקצוע רפואיים מנוסים ואת הכדאיות של נקיטה בצעדים משפטיים כאשר מתרחשת רשלנות רפואית. לכן חישוב שמטופלים ובני משפחותיהם שנפגעו מרשלנות רפואית יפנו לייעוץ של עורך דין מוסמך שיוכל לעזור להם להבין את זכויותיהם ולחתור להשגת הצדק ומיצוי הדין עם האחראים.

דוגמאות נוספות לפסקי דין שהתקבלו במקרי רשלנות רפואית באבחון התקף לב בארץ ובעולם

בחברת עורכי דין בפנסילבניה התקבל פסק דין של 7.7 מיליון דולר בשם משפחתה של אישה בת 50 שנפטרה מהתקף לב, לאחר שרופאי חדר המיון לא הצליחו לאבחן את ההתקף בזמן, והפנו אותה לבדיקות מורכבות, מסוכנות ומיותרות אחרות, למרות הסימנים והתסמינים הברורים שהוצגו. 

המשפחה הגישה תביעת רשלנות רפואית באבחון התקף לב, בטענת מוות בעוולה, והטיעון העיקרי שהוצג בכתב התביעה היה שאילו הטיפול ההולם היה מתבצע בזמן, ניתן היה להציל אותה.

צעיר בגיל 25 שהגיע לחדר המיון במרכז הארץ עם כאבים חזקים בחזה, שוחרר לביתו לאחר קביעת אבחנה שגויה, וכעבור שבעה חודשים נאלץ לעבור ניתוח מעקפים, כתב התביעה הופנה נגד שני המרכזים הרפואיים, ועם הגשת התביעה, הצדדים הגיעו להסדר פשרה שהסתיים בתשלום של 200,000 ₪ לנפגע.

בשורה התחתונה, ייעוץ וייצוג של עורך דין מומחה לרשלנות רפואית יוביל להשגת פיצוי הולם

אם נגרם לכם עוול או נזק חמור כתוצאה ממקרה רשלנות רפואית באבחון התקף לב, שהתבטאה באיחור באבחון או בפרשנות שגויה של תוצאות הבדיקות, או הימנעות מהפנייה למומחה לב, חשוב שתתייעצו עם עורך דין מומחה בתחום.

עורך הדין שתבחרו מהמאגר המוצג באתר MedLawyers יסייע לכם להעריך את נסיבות המקרה, ויפתח בהליכים הנדרשים לתביעת הפיצוי ההולם שמגיע לכם, שיחייבו את הרופא או הצוות הרפואי לשאת באחריות למעשיהם. אז אל תוותרו על זכויותיכם, וצרו קשר עוד היום עם עורך דין מומחה בתחום, כדי לקבל את הפיצוי שמגיע לכם.

המומחים של MedLawyers עונים על השאלות הנפוצות שלכם

 

אילו דוגמאות נפוצות קיימות למקרי רשלנות רפואית שקשורה לאבחון התקף לב?

רשלנות רפואית שקשורה לאבחון התקף לב עשויה להתבטא במגוון תרחישים, שכוללים, בין היתר:
הימנעות מביצוע בדיקות אבחון.
רשלנות רפואית בבדיקות הדמיה.
הימנעות מביצוע אבחנה מבדלת לשלילת מצבים רפואיים אחרים.
פרשנות שגויה של תוצאות הבדיקות.
הימנעות מהפניית הפניית המטופל למומחה לב בזמן.
שחרור המטופל לביתו ללא ביצוע הטיפול המתאים.

איך עורך דין יכול לעזור לי אם אני מאמין שהתקף הלב שלי לא אובחן בזמן?

עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית יבדוק את נסיבות המקרה, יסייע לכם באסוף ראיות שתומכות בטענותיכם, כמו למשל במקרה של רשלנות רפואית אוטם שריר הלב, וייעץ לכם על אופן ההתנהלות המתאים, כולל הגשת תביעת פיצוי בגין הנזקים שנגרמו לכם, או הגעה להסדר עם הנתבעים, מחוץ לכותלי בית המשפט.

אילו סוגי נזקים ניתן לתבוע בתביעת רשלנות רפואית הקשורה לאבחון התקף לב?

מטופלים שנפגעו מרשלנות רפואית הקשורה לאבחון התקף לב עשויים להיות זכאים לפיצוי בגין הוצאות רפואיות, אובדן הכנסה, כאב וסבל ונזקים נוספים. גובה הפיצוי המדויק יהיה תלוי בנסיבות הספציפיות של המקרה.

כמה זמן נמשכים הליכים שנוגעים לתביעת רשלנות רפואית?

פרק הזמן הנדרש עד לבירור מלא של תביעת רשלנות רפואית באבחון שבץ או התקף לב יכול להשתנות מאוד בהתאם למספר גורמים, לרבות מורכבות התיק, מספר הצדדים המעורבים והצגת ראיות חזקות על ידי הצדדים.
בחלק מהמקרים, ההליכים המשפטיים עשויים להיפתר באמצעות משא ומתן להסדר מחוץ לבית המשפט, בעוד שמקרים אחרים עשויים להגיע למשפט ולהימשך זמן רב עד לקבלת פסק דין.
יחד עם זאת, הנקודה שחשוב להבין היא שתביעות רשלנות רפואית במחלות לב עשויות להימשך מספר חודשים עד מספר שנים עד להשגת פסק הדין, ולכן חשוב לקבל את הייעוץ, הייצוג והליווי של עורך דין מומחה בתחום לאורך כל ההליכים, על מנת להבין למה לצפות ולהיות מעודכנים בכל התפתחויות במקרה שלכם.

נפגעתם בגלל רשלנות רפואית? ייתכן שמגיעים לכם פיצויים.

צרו עמנו קשר לייעוץ חינם

דילוג לתוכן