רשלנות רפואית בניתוח עמוד שדרה: כדאי שעורך דין מומחה ייצג אתכם

 רשלנות רפואית בניתוח עמוד שדרה: כדאי שעורך דין מומחה ייצג אתכם

למקרי רשלנות רפואית בניתוח עמוד שדרה עלולות להיות השלכות הרסניות

פגיעות בעמוד השדרה עלולות להשפיע על אדם למשך שארית חייו. אנשים רבי שסובלים מסיבוכים לאחר ניתוח בעמוד השדרה, תוהים אם הפגיעות שלהם נובעות ממקרה רשלנות רפואית. אם חשד זה מטריד אתכם, עליכם להתייעץ עם עורך דין לרשלנות רפואית שיסייע לכם לחקור מה קרה בפועל ולהגיש תביעת רשלנות רפואית בניתוח עמוד שדרה, במידת הצורך.

חולה שנכנס לניתוח בציפייה להתעורר בריא יותר, עם פחות כאב וניידות תקינה, עלול לצאת מחוסר הכרה לחיים שמאופיינים בסבל שנובע משיתוק קבוע או אובדן תחושה בכל חלק בגוף שמתחת לאזור חוט השדרה.

התביעה תופנה כלפי המנתח, הרופאים המעורבים בניתוח, הצוות הרפואי, בית החולים או המרכז הרפואי ותתבע פיצויים בגין הנזקים שנגרמו בעקבות רשלנות רפואית בניתוח עמוד שדרה. מאמר זה דן בכמה מהשיקולים הכרוכים בתביעת רשלנות רפואית בניתוח עמוד שדרה, ובטיעונים העיקריים שמרכיבים את כתב התביעה.

אבל קודם כדאי להבין איך רשלנות רפואית עלולה לגרום לפציעות בעמוד השדרה

חוט השדרה מכיל עצבים שמעבירים מידע לחלקי הגוף השונים ומשפיעים על תיאום טווח התנועה והמיומנויות המוטוריות. במילים אחרות, חוט השדרה הוא קו תקשורת ישיר מהמוח לשאר חלקי הגוף.

חשוב לציין כי חוט השדרה שביר, ופגיעות בחלק זה של הגוף עלולות לגרום לפגיעה קשה מערכת העצבים, שעלולה לגרום ללקויות ואף לשיתוק חלקי או מוחלט חוץ מזה, מטופלים עם פגיעות בעמוד השדרה נוטים לעתים קרובות לפתח בעיות רפואיות אחרות כגון דלקות בשלפוחית השתן, דלקות ריאה, ופצעי לחץ.

מה עלול להסתבך בניתוח עמוד שדרה?

למרבה הצער, רשלנות רפואית בניתוח עמוד שדרה עלולה להוביל לפגיעות רבות ולמצבים רפואיים נלווים כמו אובדן תפקוד המעי או שלפוחית השתן ותסמונות תנועה חמורות.

בחלק מהמקרים, החולים לעולם אינם מחלימים, ועשויים להזדקק לסיוע לכל החיים ולטיפולים רפואיים אפילו בביצוע משימות היומיום הבסיסיות ביותר. שגיאות כירורגיות עלולות להתבטא במגוון צורות, כולל:

  • העדר יידוע המטופל על כל הסיכונים בניתוחי עמוד שדרה;
  • שימוש שאינו תקין במכשירים או בשתל במהלך ביצוע ההליך;
  • ביצוע טעות רפואית במהלך הניתוח;
  • ביצוע ניתוח בחלק הלא נכון של עמוד השדרה;
  • או השארת שבר בעמוד השדרה במקומו, אצל מטופל עם פגיעה בחוט השדרה.

האם כל תוצאה שאינה אופטימלית פירושה רשלנות רפואית בניתוח עמוד שדרה?

כמובן שלא. לפעמים סיבוכים הם תרחישים בלתי נמנעים, ולכן הוכחת רשלנות רפואית בניתוח עמוד שדרה מהווה את המרכז של כל מקרה. רשלנות רפואית מתרחשת כאשר מנתח גורם לפציעות או למוות כשאינו נוקט בסטנדרט הטיפול בו היה משתמש מנתח בעל יכולת סבירה באותו מצב או במצב דומה.

סטנדרט הטיפול הוא המונח שמשמש להתייחסות לטענה העיקרית בתביעת רשלנות רפואית. אין הגדרה רשמית למונח, אבל הוא מקיף מספר גורמים, כמו גיל המטופל, מצבו הרפואי וההיסטוריה הרפואית שלו, בנוסף למומחיותו של איש המקצוע הרפואי. לכן כל מקרה הוא ייחודי ויש לבחון אותו באופן אינדיבידואלי על מנת לקבוע האם הופר סטנדרט הטיפול.

אילו דוגמאות אפשר למצוא למקרי רשלנות רפואית בניתוח עמוד שדרה?

רשלנות רפואית בניתוח עמוד שדרה עשויה להתבטא באופנים שונים, וכדאי להבין שלא כל מקרי הרשלנות הרפואית מתרחשים במהלך הניתוח, כי פגיעות רבות עלולות להתרחש בתקופות שלאחר הניתוח. הנה כמה דוגמאות לתרחישים שעלולים להוביל לתביעת רשלנות רפואית:

האם נתתם הסכמה מדעת?

רופאים חייבים ליידע את המטופלים על הסיכונים של הליך ניתוח עמוד שדרה, ולדון איתם לגבי אפשרויות אחרות וסיכונים, כך שהמטופלים יוכלו לקבל החלטה מושכלת לגבי הניתוח.

רופא שממהר בתהליך ההסכמה או שמקבל הסכמה דקות ספורות לפני תחילת ההליך, יכול להימצא אשם בהעדר מסירת מידע נאות למטופל על מנת שהוא יוכל לקבל החלטה מספיק מושכלת.

יכול להיות שהרופא טעה באבחון?

רופאים ממליצים על ניתוחים בהתאם למידע שיש להם אודות המצב הבריאותי של המטופל. שגיאות שנוגעות לאיסוף והצגת המידע הרפואי עלולות להוביל לאבחון מוטעה של המצב, מה שעלול להוביל לביצוע ניתוח מיותר או שאינו מומלץ.

אולי הטיפול שקיבלתם היה אגרסיבי מדי?

ניתוחי עמוד שדרה מגיעים עם כמה סיכונים שעלולים להיות קיצוניים. במקרים רבים, הניתוח צריך לייצג את האפשרות האחרונה כאשר אפשרויות טיפול אחרות נכשלו.

מנתחים עשויים לנפח את היתרונות שכישוריהם יכולים לספק למטופלים, ושיקולים אלה עשויים להפריע להם לנקוט בעדים הנכונים למטופלים על ידי המלצה על ניתוח בעמוד השדרה כשטיפול פחות אגרסיבי עשוי לעבוד באותה מידה.

לשגיאות כירורגיות יש השלכות משמעותיות

מנתחים וצוותים רפואיים עשויים לטעות גם בביצוע הניתוח, ולבצע חתך עמוק מדי, במקום שגוי, לנתק עצב או לגרום לדימום מוגזם ומיותר.

לטעויות קטנות בניתוחים בעמוד השדרה עלולות להיות השלכות משמעותיות על המטופלים, ורופאים שאינם מקפידים על הימנעות משגיאות אלה עלולים להימצא אחראים בתביעת רשלנות רפואית בניתוח עמוד שדרה.

האם קיבלתם טיפול הולם לאחר הניתוח?

שיקום מניתוח עמוד שדרה עשוי לדרוש זהירות ותשומת לב מצד המנתח וצוות בית החולים. אם המנתח והצוות הרפואי אינם עוקבים אחר מצבו של המטופל והתקדמותו לאחר הניתוח, הוא עלול לסבול מסיבוכים בריאותיים חמורים בהרבה מאלה שהניתוח כיוון לתקן.

אלה רק כמה דוגמאות לאופן שבו עלולה להתרחש רשלנות רפואית בניתוח עמוד שדרה. לפעמים לא קל לקבוע איזו שגיאה התרחשה במהלך הניתוח, ולכן כל חולה שסבל מתוצאה בריאותית שלילית לאחר הניתוח, צריך להתייעץ מיד עם עורך דין מיומן בתחום רשלנות רפואי, שיחקור מה קרה ויקבע אם שגיאה רפואית הייתה הסיבה.

בשורה התחתונה, כדאי לקבל הכוונה של עורך דין מומחה ברשלנות רפואית

נפגעי רשלנות רפואית בניתוח עמוד שדרה מתעוררים מהניתוח ומגלים שחייהם השתנו באופן שלילי משמעותי כתוצאה מהתנהלות רשלנית או פזיזה של המנתח או הצוות הרפואי. במקרים אלו, יש להם זכות לתבוע פיצויים, והצעד הראשון הוא לשכור שירותי עורך דין שייצג אותם בתביעה.

כי למקרי רשלנות רפואית בניתוח עמוד שדרה עלולות להיות השלכות הרסניות על מטופלים, שעלולים לסבול מפציעות ארוכות טווח או אפילו קבועות. אם אתם או אדם קרוב לכם סבל מפגיעה בעמוד השדרה עקב רשלנות רפואית של כירורג, יתכן שתימצאו זכאים לפיצוי בגין הנזקים.

עורך דין מומחה לרשלנות רפואית מספק ייצוג מקיף למטופלים, מתוך הבנת התקופה הקשה שהוא ובני משפחתו עוברים. מתחילים עם פגישת ייעוץ לבחינת נסיבות המקרה וממשיכים עם איסוף הראיות וניסוח כתב תביעה שיכול להוביל להשגת פיצויים הולמים.

מאמרים דומים