נפגעתם בגלל רשלנות רפואית? ייתכן שמגיעים לכם פיצויים. צרו עמנו קשר לייעוץ חינם

[contact-form-7 id="3878" title="טופס יצירת קשר 1"]

בדיקת gbs פרטית: אם נקבעת רשלנות רפואית, יתכן שמגיעים לך פיצויים גבוהים

בדיקת gbs פרטית

תוכן עניינים

אם התינוק שלכם חווה פגיעה כתוצאה מעיכוב או אבחון שגוי של סטרפטוקוקוס מקבוצה B (GBS), עורך דין מומחה לרשלנות רפואית יסייע לך לתבוע פיצויים.

סטרפטוקוקוס מקבוצה B, שנקרא GBS, הוא חיידק שנמצא במערכת העיכול או בדרכי המין של כעשרים עד שלושים אחוזים מהגברים והנשים. בדרך כלל, האורגניזם אינו מזיק ורוב האנשים אינם יודעים שהם נעשים, מכיוון שלא תמיד הוא מייצר סימפטומים, אבל נשים הרות חייבות להיבדק לנוכחות החיידק עם בדיקת gbs פרטית.

טיפול רפואי נכון מונע את השלכות הזיהום של אישה הרה על העובר, אבל למרבה הצער, במקרים רבים נשים אינן עוברות בדיקת gbs פרטית מכיוון שהרופאים אינם מפנים אותה לביצוע הבדיקה, ובכך לא ננקטים הצעדים הנכונים למניעת או טיפול בזיהום. 

כשתינוק סופג פגיעה משמעותית כתוצאה מזיהום סטרפטוקוקוס מקבוצה B, חלק מההורים בוחרים לתבוע פיצוי על מנת להבטיח את קבלת הטיפול הנכון לילדם, לא רק בטווח הקצר, אלא במשך חיי הילד.

אבחון וטיפול ב-GBS אצל אימהות ותינוקות

בדיקת gbs פרטית מזהה חיידק GBS במהלך ההיריון, והסיכויים לנוכחות החיידק אצל התינוק גוברים במקרים הבאים:

 • כשהתינוק נולד לפני השבוע ה-37 להריון.
 • כשלאישה נולד בעבר תינוק שפיתח זיהום GBS.
 • כשלאישה יש חום גבוה במהלך הלידה.
 • כשהלידה נמשכת יותר מ-18 שעות, כך שלחיידקים יש יותר הזדמנויות להתיישב בתעלת הלידה.
 • אם בדיקת gbs פרטית מתבצעת במהלך ההיריון, והרופא מתייחס לממצאים ומתנהל בהתאם, הוא צריך לתת לאישה אנטיביוטיקה במהלך הלידה על מנת להפחית את הסיכון להעברת הזיהום לתינוק.

השפעת זיהום GBS על התינוק

אם לא בוצעה בדיקת gbs פרטית במהלך ההיריון, והזיהום לא התגלה אצל התינוק בתוך פרק זמן של 12 שעות מהלידה, התינוק עשוי לחוות תסמינים כגון:

 • ישנוניות מוגברת
 • חוסר רצון לאכול
 • נרגנות ועוויתות
 • חום גבוה או נמוך
 • קצב נשימה או קצב פעימות לב איטיות או מהירות באופן חריג
 • לחץ דם נמוך
 • סוכר נמוך בדם

אם הזיהום לא אובחן בזמן במהלך ההיריון, והוא נחשד אצל התינוק, הרופא צריך לתת לאישה אנטיביוטיקה בהקדם האפשרי. בכל מקרה בו לא הוצע לאם או לתינוק טיפול יעיל, או כשהרופא החמיץ את התסמינים, מתקיימת עילת תביעת רשלנות רפואית.

מהו התהליך להגשת תביעת רשלנות רפואית נגד בית החולים, הרופא או הצוות הרפואי?

תהליך הגשת התביעה משתנה ממקרה למקרה, אבל ברוב המקרים מתחיל עם איסוף כל התיעוד הרפואי הרלוונטי, כולל ביצוע בדיקת gbs פרטית או הימנעות מהפניית האישה לבדיקה המתאימה, וסקירת כל הטיפולים שהאישה קיבלה, או שהייתה צריכה לקבל ונשללו ממנה.

לאחר איסוף הרשומות הרפואיות, עורך דין מומחה לרשלנות רפואית יתייעץ עם מומחה רפואי מטעמו, שיבדוק את הרשומות הרפואיות ויקבע האם הטיפול שהאם קיבלה אינו תואם את רמת סטנדרט הטיפול הסביר, והוביל לפציעה. 

כתב התביעה מציג בבירור את נסיבות המקרה, והנתבעים מקבלים הזדמנות להתגונן או לבקש להגיע להסדר

אם ניתן להוכיח שהרופא היה צרי להפנות את האישה לביצוע בדיקת gbs פרטית, אבל לא הפנה אותה, וכתוצאה מכך לא סיפק טיפול בהתאם לתקן הרפואי הנדרש, תביעת רשלנות רפואית תופנה נגד בית החולים, הרופא, רופא מומחה שהיה מעורב בטיפול או צוות רפואי שטיפל באישה, עם פירוט מקיף של נסיבות המקרה והדגשת ההתנהלות הרשלנית. 

לאחר הגשת התביעה, לנתבעים תהיה הזדמנות להגיש כתב הגנה מטעמם בו הם יכחישו את הטענות המיוחדות להם, או שהם יודו בטענות ויבקשו להגיע להסדר פשרה. אם הטענות מוכחשות, התביעה תתברר בהליכים בבית המשפט, שם יוצגו עדים, מומחים רפואיים, וכל הראיות.

איך עורך דין לרשלנות רפואית מסייע להורים להגיש תביעת רשלנות רפואית?

אם אתם מאמינים שהפגיעה שנגרמה לכם או לתינוק שלכם נובעת מאי ביצוע בדיקת gbs פרטית בזמן, עור דין מומחה לרשלנות רפואית יסייע לכם לקבוע אם יש לכם עילת תביעה. 

עורך הדין יבצע חקירה מלאה של נסיבות המקרה, ישיג את כל הרשומות הרפואיות וידריך מומחה רפואי שידווח אם לשיטתו, הטיפול שהתקבל ירד מתחת לרמה סבירה, והאם ההתנהלות הרשלנית היא שגרמה לפגיעה. אם יתברר כי ניתן היה למנוע את הפגיעה, תוגש תביעת פיצויים.

הפיצוי יאפשר למשפחה ולילד איכות חיים טובה יותר

נכון שהפיצוי לא יפחית את הכאב שמשפיע על חיי המשפחה והילד כתוצאה מהזיהום ההרסני, אבל הוא יסייע בטווח הארוך בהפגת הלחץ הכרוך בגידול ילד שנפגע קשה. 

הפיצוי יאפשר לממן טיפולים רפואיים פרטיים או חינוך מיוחד, ועורך הדין ידאג לכלול דרישות לכיסוי כספי של כל ההוצאות שנגרמו למשפחה בעבר ובהווה, ושייגרמו להם בעתיד, על מנת להבטיח איכות חיים טובה יותר לילד ולמשפחה, עם שקט נפשי להורים בידיעה כי העתיד של ילדם מובטח, לפחות מבחינה כלכלית.

בדיקת gbs פרטית: שאלות ותשובות

 

איך אפשר לברר אם ניתן הטיפול הנכון ל-GBS לאישה הרה ולתינוק שלה?

אם אתם חוששים שלא קיבלתם את הטיפול הרפואי הנכון במהלך ההיריון והלידה, או שהתינוק שלכם לא טופל כראוי במהלך הלידה, מומלץ לפנות לעורך דין לרשלנות רפואית, שיבחן את נסיבות המקרה עם מומחה רפואי, כדי לקבוע אם בוצעה בדיקת gbs פרטית ואם הרופא או הצוות הרפואי התנהלו בהתאם לממצאי הבדיקה.

איך מגישים תביעת רשלנות רפואית בעילת העדר אבחון או טיפול בחיידק מקבוצה B?

על מנת להגיש תביע משפטית נגד בית החולים, הרופא או הצוות הרפואי, בעילת העדר ביצוע בדיקת gbs פרטית או טיפול נכון בזיהום, יש להתייעץ עם עורך דין מומחה אשר יוכל לייעץ אם מתקיימת עילה סבירה לתביעה.
העילה יכולה להתקיים אם האישה או התינוק שלה לא קיבלו את הטיפול הנכון בזמן. עורך הדין יבחן את נסיבות המקרה, יתייעץ עם מומחה רפואי שיקבע מה היה צריך להיות סטנדרט האבחון והטיפול הנכון, ובהתאם להמלצות המומחה הרפואי, ניתן להרכיב כתב תביעה ולפתוח בהליכים המשפטיים נגד האחראים.

איך אפשר לדעת מה יהיו סיכויי התביעה?

תמיד קיימת מידת חוסר ודאו בהגשת תביעת רשלנות רפואית. עורך דין שיש לו מוניטין של מומחה בתחום, ייעץ לכם לגבי סיכויי הצלחת התביעה בבית המשפט, על סמך המידע שיתקבל על ידי המומחה הרפואי מטעמו.

מהו גובה הפיצוי שיכול להיקבע?

במקרה של פגיעה מוחית בילד, שלא אובחנה בזמן עם בדיקת gbs פרטית, הפיצוי בתביעת רשלנות רפואית יכול להיות גבוה מאוד, ולעמוד על סך של מאות אלפי שקלים, מכיוון שהילד יזדקק לטיפולים רפואיים במשך כל חייו.

נפגעתם בגלל רשלנות רפואית? ייתכן שמגיעים לכם פיצויים.

צרו עמנו קשר לייעוץ חינם