ספסיס רשלנות רפואית: השלכות העיכוב בטיפול בזיהום

ספסיס רשלנות רפואית
תוכן עניינים

אם אתם או אדם קרוב לכם חליתם במצב החמור שנקרא אלח דם, או ספסיס, במסגרת טיפול רפואי, ואתם תוהים אם המצב נגרם כתוצאה מרשלנות רפואית, במדריך מקיף זה תקבלו את התשובות וההסברים המלאים, ואם תחליטו להתקדם עם הגשת תביעה מנגד האחראים, חשוב שתתייעצו עם עורך דין מומחה בתחום.

עורך דין לענייני רשלנות רפואית בירושלים, או כל המומחים המשפטיים האחרים של MedLawyers זמינים לשירותכם עם ייעוץ, ליווי, הדרכה וייצוג בכל ההליכים, עד למיצוי מלא של זכויותיכם.

אבל ראשית בואו נבין מה זה אלח דם ואיך המצב עשוי להיות קשור לרשלנות רפואית

אלח דם הוא התגובה האולטימטיבית של הגוף לזיהום חיידקי – שמאופיינת בתגובה חמורה של איברי הגוף לחיידקים הזרים, במצב שעלול להוביל לנכות או למוות. אלח דם נקרא גם תסמונת תגובה דלקתית מערכתית (SIRS).

למרות שלעיתים קרובות אלח דם נובע מפלישה נרחבת של חיידקים לזרם הדם של המטופל, פלישה זו אינה חיונית להתפתחות אלח דם חמור מאחר וזיהום/דלקת מקומיים עלולים לגרום גם להפרעות בתפקוד איברים מרוחקים ואי-סדירות בלחץ הדם, וכשהמצב אינו מאובחן או מטופל בזמן, יתכן שתתקיים עילת תביעת ספסיס רשלנות רפואית.

חלק מהאזורים הנפוצים בגוף שבהם עלול להתחיל זיהום כוללים את:

 • העור (צלואיטיס)
 • הריאות (דלקת ריאות חיידקית)
 • הכבד
 • כיס המרה
 • רירית המוח (דלקת קרום המוח)
 • זרם הדם
 • העצמות
 • המעי או הכליות.

עורך דין נהריה רשלנות רפואית מסביר ללקוחותיו שהמקורות הנפוצים לזיהומים בקרב מטופלים מאושפזים, כוללים פצעי שינה (כיבי דקוביטוס), נקזים כירורגיים, קווים תוך ורידיים או פצעי ניתוח.

למרבה הצער, חיידקים חיים ומתרבים במסגרות של אשפוז במרכזים רפואיים, ולכן אנשים בריאים רבים שסבלו מפציעה הדורשת ניקוז, או קווי IV או יציאות פתוחות לזרם הדם שלהם, נדבקים לעיתים קרובות בזיהום שהופך לאלח דם.

האם רשלנות רפואית יכולה להוביל לאלח דם?

אנשים שסובלים ממצבים רפואיים או מזיהומים שונים ניגשים לקבלת טיפולים במרפאות קופות החולים, במרכזים רפואיים פרטיים או בבתי חולים. יחד עם זאת, חלק מהזיהומים הללו עלולים להוביל לאלח דם אם הם אינם מאובחנים בזמן, או כשהם מאובחנים בטעות. מטופלם עשויים גם לפתח זיהומים נרכשים בבית חולים, ובמקרים רבים, זיהומים אלו עלולים להוביל לאלח דם.

ספסיס רשלנות רפואית מתרחשת כשרופא או צוות רפואי מובילים מטופל להידבקות בזיהומים שנרכשים בבתי חולים או במרכזים רפואיים. כמה דוגמאות לרשלנות המובילה לתוצאה זו יכולות לכלול:

 • חיטוי שאינו תקין של מכשור וציוד רפואי.
 • סינון לקוי של מערכות הקירור והחימום של המתקן הרפואי.
 • נוהלי תברואה כלליים גרועים.
 • טיפול לקוי בפצעים, במצב שמוביל לריפוי שאינו תקין.
 • שימוש בציוד, במוצרים או במכשירים רפואיים פגומים.

במקרים רבים, אלח דם לא מאובחן מוקדם מספיק. אנשי מקצוע רפואיים עלולים להתרשל אם הם לא בודקים ומאבחנים כראוי מטופל המציג תסמינים של אלח דם, וחשוב להבין שניתן למנוע מקרים רבים של ספסיס שהתפתח אצל מטופל אך לא זוהה ולא טופל כראוי ובזמן.

האם מתקיימת עילת תביעה?

נכון. טעויות עלולות להתרחש, ואפילו רופאים, אחיות וצוותים רפואיים שזוכים להערכה רבה על עבודתם מצילת החיים, עלולים לטעות. אבל, אם רשלנות הייתה הסיבה לטעות או לאבחון שגוי ומקרה של אלח דם או שחומרת הנזק שנגרם עקב התקדמותו הייתה ניתנת למניעה, אנשי מקצוע וצוותי הנהלה של מוסדות רפואיים חייבים להיות אחראים לתפקידם.

הוכחת רשלנות רפואית, כפי שהיא מתבצעת על ידי עוד רשלנות רפואית בחולון או באזור המרכז, היא תהליך מורכב, בשל כל המשתנים הכרוכים בטיפול בחולה. עם זאת, הליכים משפטיים רבים מבססים את טענות התביעה כשמומחים רפואיים בלתי תלויים קובעים שנעשו טעויות שניתן היה למנוע במהלך הטיפול במטופלים.

אם אתה או אדם קרוב לכם פיתחתם ספסיס חמור, או שסבלתם מהלם ספטי במהלך הטיפול שקיבלתם מאיש מקצוע רפואי, במיוחד אם ההתנהלות הרשלנית הובילה לנכות משמעותית או למוות, בחינת נסיבות המקרה על ידי עורך דין מיומן ב תחום, תקבע אם יש לכם עילת תביעה וזכאות לקבלת פיצויים על הנזק שנגרם.

מה צריך להוכיח כדי לזכות בתביעת הרשלנות הרפואית?

כדי להוכיח טיעוני תביעת ספסיס רשלנות רפואית, תצטרך להוכיח את כל ארבעת המרכיבים של תביעת רשלנות רפואית. באופן ספציפי, התביעה צריכה להוכיח את התקיימות התנאים הבאים:

מערכת יחסים של רופא-מטופל

ראשית, יש להוכיח התקיימות מערכת יחסים עם הצוות הרפואי של בית החולים, ואת חובתם להתייחס כראוי אל המטופלים שלהם. קביעה זו מחייבת הצגת כל התיעוד הרפואי שנוגע לטיפול שהתקבל על ידי כל הרופאים והאחיות שהיו אחראים לטיפול.

עורך דין בענייני רשלנות רפואית יציג גם תיעוד שמראה אילו אנשי מקצוע רפואיים היו חלק מהצוות הרפואי מדי יום במהלך הטיפול, ומה היו המשימות של כל חברי הצוות ביחס להנחיות המטופל.

הפרת חובת הטיפול הרפואי ההולם

שנית, יש להוכיח שהצוות הרפואי הפר את חובת הטיפול ההולם במטופל. על מנת להוכיח מקרה זה, יש לקבוע כיצד אנשי הצוות התייחסו אל המטופל, או נמנעו מלהתייחס למצבו הבריאותי או לתלונותיו על תסמינים, ולבסס את הטיעונים שמוכיחים את ההתנהלות הבלתי סבירה.

סבירות היא מושג משפטי שכל עורך דין בצפון רשלנות רפואית, או מומחה משפטי בכל מקום אחר בארץ, משתמש בו כדי להציג את האופן בו היה מתנהל איש מקצוע רפואי בעל הכשרה, ידע וטיפול רגילים.

הוכחת הסיבתיות

שלישית, יש להוכיח שהפרת החובות של הצוות הרפואי כלפי המטופל היא שגרמה לאלח הדם. המרכז הרפואי חייב להיות אחראי ישירות לפציעות.

הוכחת הנזקים

בשלב האחרון, יש להוכיח שהאלח דם גרם למטופל לנזקים כמו הוצאות רפואיות נוספות והפסדים אחרים שלא (כמו למשל הפסדי שכר במקרה בו המטופל איבד את הכשירות לעבוד).

עם הצגת מכלול הראיות, עשויה להתקיים עילת תביעה

עורך דין לענייני רשלנות רפואית בטבריה או באזור הצפון, נדרש להוכיח את כל ארבעת המרכיבים של רשלנות רפואית באמצעות מקורות כגון:

 • תרשימים רפואיים
 • רישומי בית חולים
 • צילומי ניתוח
 • טפסי כניסה ושחרור מבית החולים
 • הוראות טיפול שנקבעו על ידי הרופא האחראי
 • תיעוד רישום סימנים חיוניים של המטופל
 • חשבונות רפואיים
 • וכל מסמך רלוונטי אחר שמתעד את אופן הטיפול.

בנקודה זו, נחוץ הסיוע של עורך דין לענייני רשלנות רפואית. עורכי הדין שלנו עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם רופאים, כחלק מהצוותים המשפטיים שלהם, על מנת שניתן יהיה לעיין ברשומות הרפואיות ולקבוע אם כל ארבעת המרכיבים קיימים ומצדיקים בניית תיק שניתן להציג בפני בית המשפט.

בשורה התחתונה, חבל על כל רגע שאתם מבזבזים בלי לקבל ייעוץ משפטי

עוד רשלנות רפואית, עם מומחיות וניסיון עשיר בתחום ילווה אתכם לאורך כל ההליכים המשפטיים. לעורכי הדין שעובדים עם MedLawyers יש את הידע המקצועי להסביר לכם ולבני משפחותיכם את זכויותיכם המשפטיות, כך שאם סבלתם מפציעה עקב אבחנה שגויה של אלח דם, או אי טיפול יעיל במצב, המומחים המשפטיים באתר זמינים לסייע לכם.

הנקודה שחשוב להפנים היא שלמרות שהגשת תביעת רשלנות רפואית לא תשנה את הנזק שנגרם; ההליכים המשפטיים עשויים לאפשר לנפגעים לקבל את הטיפולים הרפואיים והרגשיים שהם זכאים להם.

עורכי הדין יחתרו למיצוי זכויותיכם והשגת הצדק בשמכם, וחשוב ליצור קשר על מנת לקבוע פגישת ייעוץ במהלכה ייבחנו נסיבות המקרה שלכם. אתם מוזמנים למלא את טופס יצירת הקשר באתר, ולבחור את המומחה שאתם רוצים שייצג אתכם בהליכים.

המומחים של MedLawyers עונים על השאלות הנפוצות שלכם:

האם רשלנות רפואית יכולה לגרום לאלח דם?

ספסיס רשלנות רפואית, לרבות אי אבחון וטיפול בזיהומים המובילים להלם ספטי, הם מצבים נפוצים שמתרחשים כשמטופלים נכנסים לבית החולים עם זיהומים, אבל חשוב להבין שאלח דם יכול להיגרם גם מתנאים תברואתיים לקויים והעדר הקפה על נהלים סניטריים בבית החולים.
הליכים לקויים של חיטוי ציוד, סינון אוויר לא מספיק, טיפול לא הולם בפצעי ניתוח ופצעי שינה וצוות רפואי עמוס מדי, הם מצבים שעלולים להגביר את הסיכון של המטופל לפתח אלח דם.

איך מבססים טענת ספסיס רשלנות רפואית?

עו"ד רשלנות רפואית, עם ניסיון עשיר בתחום, נעזר במומחים רפואיים, כדי לקבוע אם נעשו טעויות שניתן להימנע מהן במהלך הטיפול במרכז הרפואי. אם התוצאה הייתה התפתחות של אלח דם קל או חמור, או הלם ספטי, ייתכן שההליכים המשפטיים יובילו לקביעת פיצוי משמעותי על הנזק והפציעות שנגרמו לנפגעים.
תוצאה זו של ההליכים המשפטיים נכונה גם במקרה של מות המטופל, ולכן חשוב לפנות לייעוץ של עורך דין מומחה בתחום, שיפתח בהליכים משפטיים נגד האחראים.

אילו תוצאות יכולות להיות לתביעת רשלנות רפואית במקרה של אלח דם

אבחון שגוי של אלח דם ועיכוב בטיפול על ידי הצוות הרפואי עשויים להצדיק הגשת תביעת רשלנות רפואית. אנשים שמתאוששים ממצבים אלו עלולים לסבול מבעיות בריאותיות ארוכות טווח, כולל תסמונת פוסט-אלח דם, שמובילות לפציעות שמשנות חיים, כולל קטיעה.
טיעונים של תביעת ספסיס רשלנות רפואית שמתקבלים על ידי בית המשפט, עשויים להוביל לקביעת פיצוי כספי גבוה שניתן להשתמש בו כדי לשלם עבור צרכי שיקום וטיפול.
לכן בכל מקרה של פגיעה חמורה או מוות בגלל אלח דם שניתן היה למנוע, שלא אובחן בזמן ולא טופל, או שטופל באופן שגוי, חשוב לפתוח מיד בהליכים המשפטיים נגד האחראים, עד למיצוי הדין והשגת מלוא הזכויות.

האם אתם או אדם קרוב לכם סבלתם מהלם ספטי?

אם אתם או אדם קרוב לכם טופלתם בזיהום שהוביל לאלח דם או למוות, חשוב שתיצרו קשר מיד עם עוד רשלנות רפואית תא או כל עורך דין של MedLawyers שתבחרו לקבל ממנו ייעוץ משפטי, אבל חשוב שתיצרו את הקשר עוד היום.
עורכי דין מנוסים בתחום מסייעים לנפגעי טיפול רשלני בבתי חולים להילחם על זכויותיהם ולמצות את הדים עם האחראים. ההליכים המשפטיים עשויים להסתיים בקביעת פיצוי כספי גבוה, או בהסדר פשרה משתלם. כך שאם קיבלתם טיפול רפואי רשלני, חשוב שתקבלו את הייצוג המשפטי שיסייע לכם להשיג את מה שמגיע לכם על פי דין.

נפגעתם בגלל רשלנות רפואית? ייתכן שמגיעים לכם פיצויים.

צרו עמנו קשר לייעוץ חינם

דילוג לתוכן