נפגעתם בגלל רשלנות רפואית? ייתכן שמגיעים לכם פיצויים. צרו עמנו קשר לייעוץ חינם

[contact-form-7 id="3878" title="טופס יצירת קשר 1"]

רשלנות רפואית בטיפול שורש: חושבים שיש לכם עילה להגשת תביעה?

תוכן עניינים

טיפול שורש, שנקרא גם טיפול אנדודונטי, הוא הליך שרופא השיניים נוקט בו כדי לטפל בזיהומים במרכז השיניים, או לטיפול בשיניים שהשורשים שלהן מתים. מצבים אלו עלולים להתרחש בעקבות עששת, סתימות דולפות או נזק שנגרם לשיניים כתוצאה מתאונה.

הליך טיפול שורש כולל הסרת החומר הגוסס או המת, ואז ‘מילוי’ של תעלות השורש בתוך השיניים. ללא טיפול שורש הולם, עלולים להיווצר מורסות כאשר הרקמה סביב השם מזדהמת. בעוד שרוב המטופלים זוכים לקבלת טיפול טוב, מטופלים רבים סובלים מפגיעות קשות ולעתים קטלניות לאחר רשלנות רפואית בטיפול שורש.

מהם הסוגים הנפוצים של רשלנות רפואית בטיפול שורש?

רופאי שיניים כלליים, ורופאי שיניים מומחים, כמו מנתחי פה ולסת, רופאי חניכיים ואורתודנטים, מחויבים לעמוד בסטנדרטים גבוהים של טיפול. אם רופא שיניים רשלני פגע בכם או באדם אהוב, יש לכם זכות לצפות לפיצויים הוגנים.

הסוגים הנפוצים של רשלנות רפואית בטיפול שורש הם:

דלקות שיניים. זיהומים שמתפתחים בעקבות טיפול שורש עלולים להוביל להרעלת דם, מורסות מוח וסיבוכים לבביים, ועלולים לדרוש אשפוז והתערבות כירורגית.

נזקים לאיברים סובבים. פגיעות מתעלות שורש והליכי טיפול שורש כוללים התפתחות זיהומים, נזק לסינוסים ולעצבים, חסימת כלי דם, ומכשירים דנטליים שנותרו בתעלת השורש.

כתרים וגשרים. כתרים וגשרים שמונחים באופן שגוי עלולים לגרום לפערים מכוערים, חוסר יכולת ללעוס כמו שצריך, התפתחות זיהומים, וסיבוכים חמורים אחרים.

מחלת חניכיים. תביעות רשלנות רפואית בטיפול שורש נובעות במקרים רבים מכשלון רופא השיניים באבחון וטיפול נאות בשורש החולה.

הרדמה דנטלית. הרדמה שניתנת באופן שגוי היא הגורם השכיח ביותר לרשלנות רפואית בטיפולי שיניים וכתוצאה מכך מטופלים ילדים ומבוגרים עלולים למות.

מהי תעלת שורש ומה עלול להשתבש במהלך הטיפול?

טיפול שורש הוא סוג של הליך פולשני, ולכן סיבוכים עלולים להתרחש במהלך ההליך או לאחריו, מה שמפחית את הסיכוי להצלחת הטיפול. ברוב המקרים, טיפול שורש נדרש כשצילומי רנטגן לשיניים מראים ששורש השן נפגע כתוצאה מזיהום חיידקי. הסימפטומים למצב זה כוללים:

  • כאבים במהלך אכילה או שתייה של מזונות או משקאות קרים וחמים.
  • כאבים במהלך נשיכה או לעיסה.
  • שן רופפת.

לפעמים נדמה שהשן אולי נרפאה מכיוון שהתופעות נפסקות כשהשורש מת, אבל יתכן שהזיהום התפשט למערכת השורש, ואז מתרחשים תסמינים חמורים יותר, שכוללים:

במהלך טיפול שורש, רופא השיניים מוציא את החיידקים ממערכת השורש, ממלא את הרווח הריק ואז אוטם את השן בחומר מילוי או בכתר. אם טיפול השורש נכשל והחיידקים אינם מוסרים כראוי, הזיהום עלול להתפתח למצב חמור עוד יותר, ולגרום לבעיות שיניים או לבעיות בריאות נוספות.

רשלנות רפואית בטיפול שורש: שאלות ותשובות

ראיות לתמיכה בתביעת רשלנות רפואית בטיפול שורש

כדאי להתחיל לאסוף הוכחות למקרי רשלנות רפואית בטיפול שורש, שמתעדות את היקף הפציעות שנגרמו לכם, ברגע שאתם מבינים שמשהו אינו כשורה. ככל שתוכלו לאסוף יותר ראיות, כך יש יותר סיכויים לקבלת התביעה שלכם על ידי בית המשפט. הראיות הדרושות כוללות:
רשומות רפואיות. אימות הפציעות שלכם מרופא שיניים מומחה אחר. יש לכם זכות לבקש את רישומי התיק הרפואי שלכם, צילומי רנטגן ומידע אחר מרופא השיניים שטיפל בכם. בקשו עותקים של כל הרשמות והמסמכים הרפואיים הקשורים להליך שעברתם.

כל סוגי התקשורת. מומלץ לשמור עותקים של כל ההנחיות הכתובות שקיבלתם מרופא השיניים, יחד עם עותקים של כל המידע או טפסי ההרשאה שהתבקשתם לחתום עליהם. חשוב לכתוב הערות מפורטות על כל מה שרופא השיניים או הצוות הרפואי אמרו לכם לפני, במהלך ולאחר הפגיעה.
צילומים חשובים. כדאי לצלם תמונות של כל נפיחות או עיוות שנגרמו כתוצאה מטיפול שורש לקוי.
עדים אפשריים. בני משפחה וחברים יכולים לספק תצהירים בכתב על מצבכם לפני ולאחר טיפול השיניים המזיק.
אובדן שכר. אם החמצתם זמן מהעבודה, בקשו מהמעסיק שלכם הצהרות הנוגעות לשכר האבוד.

מהם הצעדים הנכונים בהם הרופא צריך לנקוט במקרה של סיבוכים בטיפול שורש?

כשטיפול שורש נכשל, נדרשת פעולה מיידית כדי למנוע את החמרת הזיהום. האפשרויות כוללות:

טיפול שורש חוזר.
ניתוח שכולל את הסרת קצה השורש הנגוע, בהליך שנקרא אפיקקטומיה.
חילוץ השורש הנגוע או שאריות העצב שלא הוסרו בטיפול המקורי.
אם עברתם טיפול שורש שהוביל לפגיעה, חשוב שתתייעצו בהקדם עם עורך דין מומחה לתביעות רשלנות רפואית בטיפולי שיניים, כדי להבין את סיכויי התביעה שלכם.
שבר מכשיר רפואי בתעלת השורש ולא יידע את המטופל.
נכשל בהסרה מלאה של העצב.
ביצע חורים בצדי השן כתוצאה משימוש שגוי במכשירים.
נכשל בניקוי, עיצוב או מילוי התעלות כנדרש, מה שהוביל לזיהום. מצב זה ניתן לזיהוי עם צילום רנטגן שמתבצע בסוף טיפול השורש.
לא התקבלה הסכמה מדעת של המטופל לביצוע ההליך.
הרופא לא ייעץ למטופל על טיפולים חליפיים, פחות מורכבים או יקרים.
הרופא ביצע שגיאות במהלך הליך השורש, וכתוצאה מכך נוצרו זיהומים או שהמטופל סבל מכאבים.

הגשת תביעת רשלנות רפואית בטיפול שורש עשויה לעתים להיראות הליך מרתיע, אבל עורך דין מיומן בתחום יספק לכם את כל המידע הדרוש על מנת לעבור הליך תביעה פשוט מאוד.

איך אפשר לדעת אם טיפול שורש נכשל?

מטופלים שעברו טיפול תעלת שורש עשויים להיות זכאים להגשת תביעת רשלנות רפואית בטיפול שורש, אם רופא השיניים שלהם ביצע את אחד התרחישים הבאים:

נפיחות בפנים
מוגלה שגולשת מהשן הפגועה
נפיחות בחניכיים
גוון כהה של השן.

האם אפשר להגיש תביעת רשלנות רפואית בטיפול שורש לקוי?

כן. בחלק מהמקרים, ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית בטיפול שורש לקוי, אם ההליך לא בוצע בסטנדרט המקובל, או אם רופא השיניים הזניח את חובת הזהירות שלו, וכתוצאה מכך נגרם כאב, נזק וסבל מיותרים למטופל.

אם אתם מאמינים שתעלת השורש שלכם נפגעה כתוצאה מטיפול רשלני של רופא השיניים שלכם, וכתוצאה מכך סבלתם מפגיעות נוספות כולל אובדן שן או מצוקה קשה, יתכן שיש לכם עילה להגשת תביעת פיצויים בגין טיפול כושל בתעלת השורש, אובדן הכנסות, כאבים מיותרים וכל הליכי התיקונים החוזרים או הנוספים שנדרשים
מומלץ ליצור קשר בהקדם עם עורך דין שמתמחה ברשלנות רפואית בטיפולי שיניים, כדי לקבוע אם יש לכם עילה תקפה להגשת תביעת רשלנות רפואית בטיפול שורש.

מתי מתקיימת עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית בטיפול שורש?

יש תהליך החלמה סטנדרטי לאחר טיפול שורש, וזה נורמלי לחלוטין לחוות חוסר נוחות לאחר שההרדמה מתפוגגת. התהליך עלול לגרות את העצבים המקיפים את השן הפגועה, מה שעלול לגרום למעט תחושת חוסר נוחות באזור המטופל במשך מספר ימים.

יחד עם זאת, אם הכאבים ממשיכים או מחמירים כעבור יומיים או שלושה, הם עלולים סימן למצב שאינו תקין עם תעלת השורש, או התפתחות סיבוך באזור אחר בפה או בלסת.
קיימות כמה סיבות לביצוע טיפול שורש כושל, ואם סבלתם מפגיעה לאחר ההליך, עליכם לשוב אל רופא השיניים על מנת לבדוק אם התעורר סיבוך או שהתפתח זיהום. בעוד שרוב ההליכים בתעלות השורש מתוכננים ומטופלים אינם חווים בעיות משמעותיות לאחר מכן, יתכן שתעלת השורש שלכם נפגעה.

בשורה התחתונה, באיזה מקרים עורכי דין לרשלנות רפואית יכולים לעזור?

לעילה מוצקה של רשלנות רפואית בטיפול שורש, עורך הדין שלכם יתבקש להוכיח:

  • התקיימות מערכת יחסים של רופא-מטופל, והפרת חובת הזהירות מצד רופא השיניים.
  • כשלון הרופא לעמוד בסטנדרט הטיפול התקני.
  • הפרת תקן הטיפול.
  • סוג והיקף הפציעות שנגרמו למטופל, בנזקים שניתנים למדידה.

אם אתם סובלים מכאבים כתוצאה מטיפול שורש כושל, עורכי דין שמתמחים ברשלנות רפואית יעזרו לכם לתבוע פיצויים.

הפיצויים שתוכלו לתבוע יסייעו לכם לכסות את העלויות של כל הטיפולים הרפואיים וטיפולי השיניים שתידרשו לעבור לתיקון הנזק שנגרם, ויכסו גם את כל הזמן שבו נאלצתם להעדר מהעבודה ללא תשלום, כמו גם את כל הוצאות הנסיעות.

נפגעתם בגלל רשלנות רפואית? ייתכן שמגיעים לכם פיצויים.

צרו עמנו קשר לייעוץ חינם