נפגעתם בגלל רשלנות רפואית? ייתכן שמגיעים לכם פיצויים. צרו עמנו קשר לייעוץ חינם

[contact-form-7 id="3878" title="טופס יצירת קשר 1"]

רשלנות רפואית בלידת מלקחיים: הפיצויים יכולים להגיע למיליוני ש”ח

תוכן עניינים

בעולם הרפואה, מלקחיים הם סוג של מכשיר רפואי שניתן להשתמש בו כדי לסייע בלידת תינוק כשמתעורר הצורך בסיוע. לידת מלקחיים מתבצעת בדרך כלל במהלך לידה נרתיקית, כשהמלקחיים אוחזים בראש התינוק ומשמשים למשיכתו והובלתו מתעלת הלידה.

לידת מלקחיים אינה מצב נדיר, אבל רופאים אינם משתמשים לעתים קרובות במלקחיים. כשמתעוררים סיבוכים, רופא מיילד נוטה לבחור בחלוץ ואקום, המשמש לאותה מטרה כמו מלקחיים, או לבצע ניתוח קיסרי.

מלקחיים עלולים לפגוע בתינוק מספר דרכים, כולל גרימת נזק מוחי, מה שעלול להוביל למוגבלות לכל החיים, כמו שיתוק מוחין ולהוות עילה לתביעת רשלנות רפואית בלידת מלקחיים.

מתי אין צורך להשתמש במלקחיים במהלך הלידה?

ברוב המצבים שעלולים להוביל ללידת מלקחיים, גם ניתוח קיסרי הוא אפשרות. קיימות כמה סיבות חשובות לכך שרופא עשוי לבחור שלא להשתמש במלקחיים ובמקומם לבצע את ההליך הכירורגי. לדוגמא, אם לתינוק יש מצב שמשפיע על חוזק עצמותיו, השימוש במלקחיים עלול לגרום נזק.

אם הסיבוכים מתרחשים כשהתינוק עדיין רחוק מדי ברחם ולא התקדם מספיק לתעלת הלידה, מלקחיים עשויים שלא להיות הבחירה הטובה ביותר להנחות אותו החוצה. בחלק מהמקרים, מיקום התינוק אינו מאפשר שימוש במלקחיים, למשל כאשר הזרוע או הכתף של התינוק קודמות לראש.

אם גודל אגן האם יקשה על הלידה, יתכן שניתן לבחור ניתוח קיסרי כדי ליילד את התינוק, במקום להשתמש במלקחיים.

כך, למשל, במצבים הבאים, אין להשתמש במלקחיים במהלך הלידה:

  • לתינוק יש מצב רפואי שמשפיע על חוזק העצמות שלו.
  • לתינוק יש הפרעת דימום, כמו המופיליה.
  • ראש התינוק אינו עובר את נקודת האמצע של תעלת הלידה.
  • מיקום ראש התינוק אינו ברור.
  • הכתפיים או הזרועות של התינוק מובילות את הדרך, דרך תעלת הלידה.
  • התינוק אינו מגיע לאגן.

מהי חובת היידוע לפני או במהלך הלידה?

ההחלטה על שימוש במלקחיים מתקבלת על ידי הרופא המיילד או הצוות הרפואי, אבל יתכן שגם לאם יש אמירה בנושא זה. יתכן שתינתן לה הבחירה ככל שיתעוררו סיבוכים, להחליט אם לעבור לידת מלקחיים או ניתוח קיסרי.

יתכן שבמהלך הלידה יהיה מעט זמן להסברים על היתרונות והחסרונות, כך שחשוב ליידע מראש את האישה לגבי הסיכונים בשימוש במלקחיים במהלך הלידה.

אם האישה לא קיבלה הסברים מקיפים לגבי הסיכונים שעלולים להתרחש במהלך הלידה, במסגרת פגישות המעקב ולפני הכניסה לחדר הלידה, במיוחד אם זהו ההיריון הראשון שלה, יתכן שיש לה עילה לתביעת רשלנות רפואית בלידת מלקחיים,

רשלנות רפואית בלידת מלקחיים: שאלות ותשובות

מהם הסיכונים לתינוק בלידת מלקחיים?

לידת מלקחיים עשויה להוביל לסיכונים או סיבוכים רבים לתינוק, שכוללים:
טראומת עיניים חיצונית קלה.
שבר בגולגולת.
דימום בגולגולת.
שיתוק בפנים, שהוא חולשת שרירים בפנים, או פגיעות פנים קלות.
פגיעות פנים כתוצאה מלחץ המלקחיים.
שברים בגולגולת שעלולים לגרום לדימום במוח.
התקפי פרכוסים.
נזק מוחי.
שיתוק מוחין.
נזק לחוט השדרה
נזק לעצבים.
או אפילו מוות.

מהם הסיכונים לאם במהלך לידת מלקחיים?

רוב הפציעות שנגרמות כתוצאה משימוש במלקחיים במהלך הלידה הן קלות, נפתרות ונרפאות כעבור פרק זמן קצר לאחר הלידה. פגיעות קשות אינן שכיחות, אבל הן אפשריות ועלולות להוביל למוגבלות קבועה. קיימים גם סיכונים לאם, שכוללים:

קרעים ופצעים באגן.
כאבים חמורים באזור האגן לאחר הלידה.
איבוד דם ואנמיה.
קשיים במתן שתן.
דליפת שתן או דליפת צואה בטווח הקצר או הארוך.
קרעים ברחם.
נזק או פציעות בשלפוחית השתן או השופכה.
צניחת אגן, שנגרמת כתוצאה משרירים מוחלשים באזור האגן.

מתי עלול להתרחש נזק של שיתוק מוחין כתוצאה מלידת מלקחיים?

נזק חמור וקבוע לתינוק כתוצאה מלידת מלקחיים הוא נדיר, אבל הוא עלול להתרחש. כל מה שצריך כדי לגרום לפגיעה חמורה הוא הפעלת לחץ מופרז על הגולגולת העדינה של התינוק, ונזק מוחי בלתי הפיך עלול להתרחש. קיימים גם סיכונים עם לידות בניתוח קיסרי, אבל חשוב להבין כי טראומה לתינוק שכיחה יותר לאחר לידה בעזרת מכשיר רפואי מאשר בלידת ניתוח קיסרי.

שיתוק מוחין הוא דוגמא טובה לסוג הנכות התמידית שעשויה לנבוע כתוצאה לידת מלקחיים. הלחץ המופעל על מוחו של התינוק עלול לגרום לנזק מוחי, שהוא הגורם הבסיסי לשיתוק מוחין. בהתאם לחומרת הנזק, מצב זה עלול להוביל לשיתוק מוחין, קל, בינוני, או חמור, אשר אין לו מרפא, ומהווה את הבסיס העיקרי לתביעת רשלנות רפואית בלידת מלקחיים.

מתי עלולה להתרחש מוגבלות קבועה כתוצאה מלידת מלקחיים?

שיתוק מוחין אינו הנזק האפשרי היחיד שעלול להיגרם כתוצאה מלידת מלקחיים. אם משיכת מלקחיים על ראש התינוק מותחת את העצבים של מקלעת הזרוע, התינוק עשוי בסופו של דבר ללקות בשיתוק חמור, או לסבול מכליאת כתפיים, שהם מצבים שמשפיעים על התנועה והתחושה בזרועות ובידיים.

נזקים אלה עשויים להיות קלים והילד יכול להחלים מהם, או שהם עלולים להימשך לטווח הארוך ולגרום לנכות קבועה בזרוע.

מתי מתקיימת עילת תביעת רשלנות רפואית בלידת מלקחיים?

אם חווית סיבוכים במהלך הלידה, על הרופא המיילד והצוות הרפואי מוטלת האחריות לבצע את הבחירה הטובה ביותר לגבי האופן בו מומלץ להמשיך. לפעמים בחירת מלקחיים מתבררת כהחלטה שגויה ואת, התינוק שלך, או שניכם, עלולים לסבול מנזק תמידי.

אם לרופא היה מספיק מידע כדי לדעת שניתוח קיסרי היה מסוכן פחות, או אם הוא השתמש במלקחיים באופן שגוי או הפעיל כוח רב, מצבך או מצב התינוק שלך עלול להיות תוצאה של רשלנות רפואית בלידת מלקחיים. הורים מגישים תביעות בגין רשלנות רפואית נגד רופאים שביצעו לידות מלקחיים, וזכו בפיצויים גבוהים, אך חשוב מכך, הצדק נעשה.

זה הזמן להתייעץ עם עורך דין מומחה ברשלנות רפואית

אם את או התינוק שלך סובלים מסיבוכים שנובעים מלידת מלקחיים, ואת מאמינה שעברת מקרה של רשלנות רפואית בלידת מלקחיים, יש לך זכות לבקש צדק ופיצויים בהליכים משפטיים. עורך דין מיומן שמתמחה ברשלנות רפואית בלידה, יעזור לך להגיש את התביעה באמצעות איסוף ראיות, וייצוג בדיונים המשפטיים.

מטרת תביעת הרשלנות הרפואית היא לסייע לנפגעים כתוצאה מהליכים רפואיים שבוצעו ברשלנות, ולבקש פיצויים בגין החשבונות הרפואיים שלהם, שכרם האבוד, הכאב והסבל ועוגמת הנפש שנגרמו להם, כך שאם נפגעת במהלך הלידה, או שנגרמו נזקים חמורים לתינוק שלך, זה הזמן להתייעץ עם עורך דין מומחה בתחום כדי להבין איך אפשר להתקדם.

נפגעתם בגלל רשלנות רפואית? ייתכן שמגיעים לכם פיצויים.

צרו עמנו קשר לייעוץ חינם