נגרמה לכם נכות עקב רשלנות רפואית? מה אתם יכולים לעשות?

 נגרמה לכם נכות עקב רשלנות רפואית? מה אתם יכולים לעשות?

בהתאם לשבועתם ההיפוקרטית, חובתם הראשונה של רופאים בכל מקום היא "לא לפגוע"

נכות אינה סתם מוגבלות פיזית. תביעות נכות עקב רשלנות רפואית מתמקדות בנזקים פסיכולוגיים ופיזיים, כי במובנים רבים, ההפרעות הנפשיות שנובעות מאבחון ושירותי בריאות באיכות ירידה, יכולות להיות מתישות אפילו יותר מההפרעות הגופניות.

הפרעות נפשיות שודדות את האדם מרווחתו הנפשית, כמו גם מיכולתו להתפרנס. בכל מקרי הנכות שנגרמים כתוצאה מרשלנות רפואית, המטופל סובל והרופאים והמוסדות שטיפלו בו צריכים לפצות אותו על סבלו.

מה זה רשלנות רפואית?

רשלנות רפואית היא פגיעה במטופל שניתנת למניעה ונגרמת כתוצאה מהתנהלות שגויה או רשלנית של איש מקצוע רפואי או צוות בבית החולים. בעיקרו של דבר, זוהי פגיעה או מוות שמתרחשים מכיוון שרופא, אחות, אח, חבר צוות רפואי, גורם מקצועי או ארגון אחר בתחם הבריאות, לא עשו את מה שהם אמורים לעשות.

ההשלכות של נכות עקב רשלנות רפואית עלולות להיות הרסניות ולכלול:

 • טראומה כמו פגיעה מוחית או שיתוק;
 • פציעה שמובילה למום;
 • אירוע מוחי, התקף לב או התפתחות זיהומים שמובילים לנכות;
 • אבחון מוטעה או מאוחר שמוביל לנחות;
 • שגיאות ניתוח שמובילות לנכות.

למרבה הצער, לרוב המטופלים הפצועים אין את הידע הרפואי להבין שמשהו השתבש. חוץ מזה, לעתים קרובות לא מספרים להם כי ניתן היה למנוע את הפציעה שלהם, ואפילו רופא המשפחה המהימן שלהם עשוי שלא להבין שהפגיעה שלהם לא הייתה צריכה להתרחש.

איזה מסר אפשר להעביר עם תביעת רשלנות רפואית?

בהתאם לשבועתם ההיפוקרטית, חובתם הראשונה של רופאים בכל מקום היא "לא לפגוע". תביעות נכות עקב רשלנות רפואית מסייעות לתבוע פיצויים בגין הנזקים שנגרמו למטופלים, ולקבל תשלומים להתמודדות עם מקרים של נכות שנגרמו להם על ידי רופאים, אחים ואחיות וצוותים רפואיים אחרים בגלל טעויות והזנחה.

מניעה תמיד טובה יותר מריפוי, והשיטה היחידה למנוע רשלנות רפואית היא לוודא שהרופאים בקיאים בביצוע ההליכים הרפואיים המתקדמים, ובמקרה של מחדלים, חשוב שיבינו שעליהם לשלם עבור כל הטעויות שהם מבצעים. יש לכך את היתרון הנוסף של הפצת חדשות. ככל שעולם הרפואה יודע יותר על טענות לרשלנות רפואית, כך הרופאים מקפידים יותר על הטיפולים שהם נותנים.

איך עורך דין לרשלנות רפואית יכול לסייע?

עורך דין לרשלנות רפואית הוא איש מקצוע מתחום המשפט שמתמקד רק בתיקי רשלנות רפואית. הוא יגיש תביעה בשם מטפל פצוע או בשם בני משפחתו על מנת לדרוש פיצוי כספי בגין נכות עקב רשלנות רפואית.

תביעות רשלנות רפואית הן מורכבות וטכניות ביותר, מבחינה משפטית ורפואית. האמת היא שמעורבים בתביעות אלו רופאים ואנשי מקצוע אחרים בתחום שירותי הבריאות בתחום המומחיות שלהם.

וזה לא הכול. הם מתדיינים באופן שונה בהרבה מתביעות רבות בנושא נזקי גוף אחרים, והייצוג המשפטי כרוך בהתמודדות מול ארגונים חזקים במיוחד עם משאבים משמעותיים שכוללים בת חולם, מרפאות, חברות ביטוח וארגוני ביטחון.

מקרה נכות עקב רשלנות רפואית שמנוהל כהלכה ידרוש ברוב המקרים עורך דין או משרד עורכי דין לרשלנות רפואית שמעסיק מספר מומחים רפואיים ואנשי מקצוע רפואיים אחרים וישקיע מאות אלפי שקלים בהכנת התיק.

מה לעשות אם אתם חושדים שנגרמה לכם נכות עקב רשלנות רפואית?

קיימים כמה צעדים שמטופלים או בני משפחה למטופלים שנפגעו יכולים לנקוט בהם אם הם חושדים שהפציעה שלהם נגרמה בגלל שגיאה רפואית או שגיאה של צוות רפואי בבית חולים:

 • לסמוך על האינסטינקטים שלכם. האם אתם מאמינים שחוויתם תוצאה בלתי צפויה או בלתי מוסברת של הטיפול?
 • תיעוד ההתרחשויות כפי שזוכרים אותם, באמצעות רישום הערות מפורטות, תאריכים, שינויים בתסמינים ואיסוף מסמכים.
 • איסוף מידע באמצעות קבלת אבחון נוסף, שאלת שאלות, בקשה לקבלת רשומות רפואיות, ייעוץ עם רופא המשפחה ומחקר על הטיפול ההולם שהיה צריך להתבצע.
 • יצירת קשר עם עורך דין שמתמחה ברשלנות רפואית וקבלת פגישת ייעוץ ראשונה.

למה רופאים נתבעים בעילת נכות עקב רשלנות רפואית?

אם למטופל נגרמה נכות בגלל רשלנות קלינית, יתכן שניתן יהיה לתבוע פיצויים שיעזרו לו להתמודד עם הנכות בחיי היום יום. יתכן גם שהמטופל איבד את מקום העבודה או את העסק שלו. במקרים רבים, מטופלים סובלים מנכות בגלל רשלנות רפואית שבוצעה בבית החולים, או אפילו כתוצאה מרשלנות של רופא המשפחה, ורבים מהם קיבלו פיצויים בשיעורים של יותר ממיליון שקלים.

הנקודה היא שהפציעות שלהם שינו את חייהם וחשוב שהם יקבלו את הסכומים המתאימים, כך שזוהי זכותו וחובתו של כל מטופל שסובל ממקרה של נכות עקב רשלנות רפואית, להגיש תביעה לפיצויים.

טעויות של רופאים וצוותים רפואיים נחשבות תמיד בדיוק כאלה, פעולות שאמנם בוצעו בשגגה, אך גרמו לנזק משמעותי. תום הלב של הרופא אינו אמור להוות שיקול מבחינת המטופל שנפגע, והתביעות נוגעות הן לרופאים האישיים של המטופלים והן למרפאות או לבתי חולים שבהם התרחשו התקריות המצערות.

איך מבססים עילת רשלנות רפואית?

כדי לקבוע שרופא, איש מקצוע אחר בתחום הבריאות או צוות רפואי בבית החולים התרשל, על עורך הדין שלכם לקבוע באמצעות ראיות מומחים:

 • הטיפול שהתקבל ירד מתחת לסטנדרט הטיפול של איש מקצוע רפואי מיומן למדי;
 • הרשלנות הייתה הגורם לפגיעה או לנכות;
 • אלמלא הרשלנות, התוצאה הייתה נמנעת;
 • נזקים, כלומר פיצויים;
 • אובדן כסי, כולל כסף שמושקע בטיפולים עתידיים, וזמן לקבלת טיפולים רפואיים;
 • כאב וסבל.

איזה סוג פיצוי אפשר לקבל כתוצאה ממקרה נכות עקב רשלנות רפואית?

מטופל שנפגע זכאי לקבלת פיצוי מלא בגין פגיעתו, אם היא נגרמה כתוצאה מרשלנות. רפואית. הפיצוי כולל השבת האובדן הכספי או ההוצאות הכספיות שנגרמו כתוצאה מהפגיעה, כמו אובדן הכנסה, וכן כספים לרכישת ציוד, סחורה או שירותים, למשל:

 • רכישת בית או ביצוע שינויים בבית;
 • שירותי רפואה ושיקום;
 • הוצאות כספיות על סיוע תעסוקתי;
 • הוצאות נסיעות;
 • טיפולי ריפוי בעיסוק או התמחות בשינוי הרגלי החיים כתוצאה מהנכות.

בשורה התחתונה, מה אתם יכולים לעשות אם אתם מאמינים שהנכות נגרמה לכם כתוצאה מרשלנות רפואית?

ובכן, אינכם יכולים לעשות שום דבר בקשר לזה לבדכם. כדי להבטיח שתקבלו ייצוג הולם בבית המשפט, התייעצו עם עורך דין שמתמחה ברשלנות רפואית על החוויה שעברתם וקבלו את הייצוג המשפטי המתאים במקרה שעורך הדין יקבע, בעזרת מומחים רפואיים, שאכן יש לכם עילה להגשת תביעה והשגת הפיצויים המתאימים.

אבל אל תשכרו את שירותיו של סתם עורך דין ותיק. אתם זקוקים לאיש מקצוע שבקיא בחוק הסובב את הרשלנות הרפואית, וכדאי שתאמינו שיש המון חוקים ותקדימים גם בתחום זה של פרקטיקה משפטית. חפשו באתר את עורך הדין המתאים לכם כדי לקבע פגישת ייעוץ ראשונה לדיון בנסיבותיכם האישיות.

מאמרים דומים