נפגעתם בגלל רשלנות רפואית? ייתכן שמגיעים לכם פיצויים. צרו עמנו קשר לייעוץ חינם

[contact-form-7 id="3878" title="טופס יצירת קשר 1"]

הידרוצפלוס נכות: ייצוג משפטי לפגיעות לידה ונפגעי רשלנות רפואית

הידרוצפלוס נכות: ייצוג משפטי לפגיעות לידה ונפגעי רשלנות רפואית

תוכן עניינים

המוח של ילדים הוא איבר מורכב ועדין ביותר, שעלול להיות מושפע לרעה מהחריגה הקלה ביותר או מהפרעה בתפקוד המתאים. הידרוצפלוס הוא מצב רפואי חמור שמתרחש כאשר מצטבר נוזל מוחי שדרתי במוח, ועשוי להיגרם כתוצאה מזיהום, הפרעה גנטית או טראומת ראש במהלך לידה. 

ללא קשר לסיבה הבסיסית של הידרוצפלוס נכות אצל הילד, רופאים צריכים לאבחן ולטפל במצב זה בזמן על מנת למנוע נזק בלתי הפיך. אם הרופא או הצוות הרפואי ביצעו טעויות במהלך הלידה או התנהלו ברשלנות רפואית שכרוכה באבחון או טיפול בהידרוצפלוס, במצב שגרם לילד לפגיעה חמורה, יתכן שיש לכם עילה לתביעה בגין הידרוצפלוס נכות כתוצאה מרשלנות רפואית. 

סיבוכי הידרוצפלוס

במצב של הצטברות מוגזמת של נוזל שדרתי במוח, תאי המוח מתחילים להתרחב, והלחץ התוך גולגולתי על רקמת המוח עולה. 

בשלב זה, בהתקדמות ההידרוצפלוס, הרופא והצוות הרפואי חייבים להגיב במהירות ובהתאם, כי התנהלות נכונה יכולה להציל את הילד בזמן מפגיעה כרונית, ועיכוב בטיפול עלול להוביל למצב של הידרוצפלוס נכות קבועה. חלק מהסיבוכים האפשריים של הידרוצפלוס כוללים:

  • שיתוק מוחין
  • עיכובים התפתחותיים
  • ליקויים קוגניטיביים
  • התקפים
  • בעיות זיכרון.

איך רופאים צריכים לאבחן הידרוצפלוס?

רופאים צריכים לחשוד בהידרוצפלוס אצל תינוקות עם היקף ראש גדול מהרגיל בלידה. תינוקות שעברו לידה טראומטית או שנולדו בטרם עת צריכים לעבור מדידות ראש תכופות, והרופאים צריכים לחשוד במצב גם אצל תינוקות שיש להם לחץ תוך גולגולתי מוגבר.

הידרוצפלוס מאושר גם באמצעות דימות ראש, ובהתאם לנסיבות, הבדיקות מריכות לכלול אולטרסאונד, סריקות CT או MRI. הידרוצפלוס מאופיין בתאי מוח מוגדלים והגברת הלחץ התוך גולגולתי.

הדמיה מוחית מסייעת להבדיל בין הידרוצפלוס חסימתי לבין הידרוצפלוס מתקשר. בהידרוצפלוס חסימתי, זרימת הנוזל השדרתי בין תאי המוח נחסמת. בהידרוצפלוס מתקשר, התאים נשארים פתוחים, והנוזל השדרתי עדיין יכול לזרום ביניהם. הבחנה זו חשובה מכיוון שהיא משפיעה על החלטות הטיפול.

מה קורה כשהידרוצפלוס אינו מאובחן?

למרות שמעט קשה לחזות את השפעות הידרוצפלוס לטווח הארוך, ברוב המקרים, עיכוב באבחון וטיפול קשור לסיכון גבוה יותר להשפעות שליליות בטווח הארוך של הידרוצפלוס נכות, כולל עיכובים התפתחותיים, נכות ופגיעה מוחית קבועה. עם אבחון וטיפול מוקדם, הסיכויים להחלמה טובה משתפרים בהרבה.

ככל שהמצב מאובחן מוקדם יותר, כך ניתן לטפל מוקדם יותר. ברוב המקרים, הטיפול כולל מיקום של shunt, צינור חזק אבל גמיש, להסטת הנוזל השדרתי לאזור בגוף שבו ניתן לספוג אותו מחדש ולהקל את הלחץ על המוח.

סימני אזהרה שרופאים צריכים לקחת בחשבון

בחלק מהמקרים, הידרוצפלוס אצל תינוקות אינו נגלה מיד; כשחיבורי הגולגולת אינם מתמזגים, כלומר, הגולגולת עלולה להתרחב מעט על מנת להתאים לנפח המוגבר של הנוזל השדרתי. יחד עם זאת, אין זה אומר שהמצב אינו ניתן לגילוי.

רופאים צריכים למודד את היקף הראש של התינוק באופן קבוע במהלך השבועות הראשונים לחייו. היקף ראש באחוזון שהולך וגובר ביחס לתינוקות אחרים בני אותו גיל, צריכים לסמן לרופאים על אפשרות של הידרוצפלוס.

הידרוצפלוס נכות ורשלנות רפואית

רשלנות רפואית עשויה להתרחש במגוון אופנים בהקשר של הידרוצפלוס נכות. ראשית, הרופאים עלולים לא לזהות את המצב במהלך ההיריון. חוץ מזה, טעויות רפואיות במהלך הלידה עלולות לגרום לטראומת ראש שמובילה להידרוצפלוס. 

לאחר הלידה, אי אבחון הידרוצפלוס עלול להוביל להתקדמות המצב ולגרום בסופו של דבר ללקויות קבועות. קיימות מגוון טכניקות שניתן להשתמש בהן כדי לקבוע אבחנה של הידרוצפלוס, כולל בדיקות גופניות ובדיקות הדמיה.

אבחון של תינוק עם הידרוצפלוס חייב להיות מטופל באופן מידי כדי להקל את הלחץ על המוח. ברוב המקרים, הרופא צריך לבצע ניתוח להכנסת מערכת shunt למוח, כדי לנקז את נוזל המוח השדרתי ולמנוע הצטברות נוספת. אי אבחון או הימנעות מטיפול עלולים לגרום לנזק מוחי או אפילו למוות.

מתחילים עם ייעוץ משפטי

לעורך דין שמתמחה ברשלנות רפואית יש ניסיון עשיר בייצוג נפגעי פגיעות לידה ורשלנות רפואית שמובילה לפגיעות בילדים, והם מנהלים משפטים לתביעת הפיצויים בשם הנפגעים. כאשר אתם שוכרים שירותי עורך דין לרשלנות רפואית, הוא מקדיש את כל הידע והמשאבים שלו להשגת פיצוי מרבי עבורכם ועבור משפחתכם.

עורך הדין מספק ייצוג משפטי מקיף עד להשגת הפיצויים, ולכן מומלץ להזמין פגישת ייעוץ כדי לבחון את סיכויי תביעת הידרוצפלוס נכות ולהתחיל בהליכים המשפטיים.

“אני רוצה להשיג צדק!” 

בצדק. בדיוק לשם כך יש מערכת משפט וברוב המקרים היא לטובתכם. אז אם ילדכם אובחן עם הידרוצפלוס ואתם חושדים שרשלנות רפואית במהלך בדיקות טרום לידה או במהלך הלידה, או טיפול שהוביל לסיבוכים הובילו למצב של הידרוצפלוס נכות אצל ילדכם, חשוב שתפנו לעורך דין מומחה לרשלנות רפואית לשם הערכת המקרה. 

עורך הדין ערוך היטב לענות על שאלותיכם ולהסביר לכם את האפשרויות המשפטיות שלכם. כל שעליכם לעשות הוא ליצור קשר או למלא את טופס יצירת הקשר באתר, ועורך הדין יחזור אליכם, כדי שניתן יהיה לפתוח בהליכים נגד האחראים ולמצות איתם את הדין.

הידרוצפלוס נכות: שאלות ותשובות

נפגעתם בגלל רשלנות רפואית? ייתכן שמגיעים לכם פיצויים.

צרו עמנו קשר לייעוץ חינם