נפגעתם בגלל רשלנות רפואית? ייתכן שמגיעים לכם פיצויים. צרו עמנו קשר לייעוץ חינם

[contact-form-7 id="3878" title="טופס יצירת קשר 1"]

הרחבת חדרי המוח אצל תינוקות: תביעה לפיצויים

הרחבת חדרי מוח אצל תינוקות

תוכן עניינים

כשאנשי מקצוע רפואיים מהימנים טועים במהלך המעקב אחר הריון או במהלך הלידה, תינוק פגיע עלול לסבול. טעויות רפואיות אלו עלולות להוביל למגוון תוצאות, כולל נזק מוחי. במצב בו רופאים נמנעו מאבחון מצב של הרחבת חדרי המוח אצל תינוקות, להורים יש עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית עם קביעת פיצוי בגין הנזקים, כשיטה להשגת צדק ופיצוי מצד האחראים.

עורך דין לרשלנות רפואית, עם התמחות בפגיעות מוחיות אצל תינוקות, הוא מומחה משפטי שמתמחה בפגיעות לידה, ומסייע למשפחות שמאמינות כי מצב של הרחבת חדרי המוח אצל תינוקות ניתן היה להימנע אילו היה מאובחן ומטופל בזמן. 

נזק מוחי אצל עובר או תינוק עשוי לנוע בחומרתו בין נזק קל לחמור, ויש לו פוטנציאל לגרום לתופעות לוואי ונכות. ילד פגוע מוחית עלול לסבול מהשלכות לכל החיים כתוצאה מהפגיעה.

איך מתרחש נזק מוחי אצל תינוקות?

נזק מוחי אצל תינוקות עלול להתרחש במגוון אופנים, אבל הסיבה השכיחה ביותר היא מצב של הרחבת חדרי המוח אצל תינוקות, וככל שהמצב אינו מאובחן ומטופל בזמן, כך הנזק מחמיר. מצב זה עלול להתרחש כשקיימים סיבוכים במהלך הלידה, או כשהאם סובלת ממחלה או זיהום שפוגע בתינוק.

נזק מוחי עלול להתרחש גם באופנים אחרים, כולל זיהומים שונים אצל האם שמשפיעים על מוח התינוק. גם טראומה פיזית במהלך הלידה עלולה לגרום למצב של הרחבת חדרים במוח, למשל כאשר רופא מפעיל כוח במהלך השימוש במלקחיים על ראשו של התינוק. גם צהבת שאינה מטופלת עלולה להוביל לנזק מוחי. גורמים אחרים עשויים לכלול:

טראומה פיזית

הרחבת חדרי המוח אצל תינוקות עשויה להיגרם גם כתוצאה מטראומה גופנית ופגיעה שנגרמת במהלך הלידה. רופא עשוי להשתמש במלקחיים או במחלץ ואקום, למשל. מכשירים אלו מסייעים בלידה, אבל הם עלולים גם לפגוע בגולגולת ובמוח התינוק.

רעלת הריון

סיבות אחרות לפגיעה מוחית של התינוק עשויות לכלול רעלת הריון, מצב שעלול להיות מסוכן ליולדת, וצהבת אצל התינוק לאחר הלידה, שאינה מטופלת.

הגורמים לנזק מוחי אצל תינוקות

קיימים מספר גורמים אפשריים לנזק מוחי אצל תינוקות. אם הגורם לנזק המוחי של ילדכם התרחש עקב הרחבה חדרי המוח שלא אובחנה ולא טופלה בזמן, יתכן שיש לכם עילה חזקה לתביעת רשלנות רפואית וחשוב שתתייעצו עם עורך דין מומחה בתחום שיסייע לכם לקבל פיצוי.

ככל שמוח התינוק סובל מהפגיעה למשך פרק זמן ארוך יותר, כך הנזק המוחי עלול להיות חמור יותר. במקרים קיצוניים, הרחבת חדרי המוח אצל תינוקות עלולה להוביל למוות.

מצב זה עלול להיגרם כתוצאה מסיבוכי לידה, או שהוא עשוי להיות קשור גם לבריאות האם. אם לאם יש לחץ דם נמוך או מחלות מסוימות, מצבים אלו עלולים לפגוע בתינוק.

רשלנות רפואית ופגיעה במוח התינוק

רשלנות רפואית עשויה להיות משמעותית לנזק מוחי של תינוק, עקב טעות שבוצעה על ידי רופא או איש צוות רפואי, או כל איש מקצוע שהיה מעורב בטיפול הרפואי של האם והתינוק וצריך לדעת היטב מהו גודל חדרי המוח הנורמלי אצל העובר הזכר, ואיך לאתר חריגה בגודל חדרי המוח אצל תינוקות, ולבצע תוכנית טיפול מקיפה בזמן. 

אם מתעוררים סיבוכים במהלך הלידה, שגורמים לנזק מוחי, והרופא היה צריך לבצע ניתוח קיסרי, אך נמנע מצעד זה, הוא עשוי להימצא אחראי לנזק שנגרם לתינוק. הרחבת חדרי המוח אצל תינוקות עלולה להתרחש אם הרופא אינו בודק את האם לאיתור מחלות וזיהום, ובמקרה זה, הוא עלול להימצא אשם ברשלנות רפואית. 

כלומר, כל פעולה או העדר פעולה שמובילים לנזק מוחי של תינוקות, עלול להוות עילה לתביעת רשלנות רפואית.

תביעת פיצויים בעקבות נזק מוחי אצל תינוקות

אם אתם חושדים שהנזק המוחי של התינוק נגרם כתוצאה מרשלנות רפואית, חשוב שתתייעצו עם עורך דין מומחה בתחום, להגשת תביעה בגין נזק מוחי לתינוק. התנהלות זו תשיג צדק מהצד האשם ותספק לכם ולמשפחתכם את המימון הדרוש לכם על מנת לוודא שהתינוק שלכם יקבל את הטיפול הדרוש לו, כעת ובעתיד.

כדי להגיש תביעה לפיצוי, יש להסתמך על מומחיות עורך דין שיש לו ניסיון בתיקי רשלנות רפואית ופגיעות לידה. עורך דין מהימן יחליט אם יש לכם עילה חזקה להגשת תביעת רשלנות רפואית, ויחקור את האירוע, עם איסוף הראיות הדרושות והצגת עדות מומחה רפואי לתמיכה בטענות.

עלויות פגיעות מוחיות אצל תינוקות

סיבה חשובה לשכור שירותי עורך דין לרשלנות רפואית שיש לו התמחות בפגיעות מוחיות אצל תינוקות היא האפשרות להגיש תביעה שתספק לכם ולילדכם פיצויים. התנהלות זו חשובה מכיוון שעלויות הטיפול במצב של הרחבת חדרי המוח אצל תינוקות עלולות להיות גבוהות, במיוחד כשהפגיעה גורמת לסיבוכים לכל החיים.

סביר להניח שבהתחלה ההוצאות הרפואיות יהיו רבות, כשיהיה צורך לעבור אבחון או לתקן את המצב באמצעות ניתוח וטיפול בבית חולים. חוץ מזה, צפויות להיות גם עלויות רפואיות שוטפות לטיפול, לשיקום ולתרופות.

ועוד לא דיברנו על העלויות המיוחדות. שימו לב:

כשמצב של הרחבת חדרי המוח אצל תינוקות מוביל לעיכובים התפתחותיים, ליקויים קוגניטיביים, ואתגרים התנהגותיים או למידתיים, ההורים עלולים להתמודד עם שנים של עלויות שכרוכות בסוגים שונים של טיפולים ושיקום. כך, למשל, יתכן שילדכם יזדקק לתוכניות חינוך מיוחדות, ריפוי בעיסוק, טיפול התנהגותי, טיפול בדיבור, ומגוון שירותים רפואיים אחרים.

אם הנזק המוחי חמור, והילד לעולם לא יהיה עצמאי לחלוטין, ההורים עשויים להתמודד עם עלויות הטיפול בילד שלהם עד סוף חייו.

אז אם ילדכם נפגע כתוצאה מרשלנות רפואית, הרופא, הצוות הרפואי או המוסד הרפואי האחראים צריכים לעמוד לדין, ויש לאלץ אותם להכיר ולהודות בטעות שגרמה לטרגדיה כה משמעותית. בנוסף להשגת צדק, תביעת רשלנות רפואית וייצוג בהליכים המשפטיים על ידי עורך דין מומחה בתחום, תוביל גם להגנה על תינוקות אחרים.

הרחבת חדרי המוח אצל תינוקות: שאלות ותשובות

איך אפשר לדעת אם הרחבת חדרי המוח אצל תינוקות נובעת מ רשלנות רפואית?

קיימים מקרים בהם הרחבת חדרי המוח אצל תינוקות מתרחשת כתוצאה מתרחיש שלא ניתן היה לאתר או למנוע אותו, למרות הרפואה המודרנית. אבל קיימים גם מקרים של נזק מוחי אצל תינוקות, שניתן היה למנוע, ושמתרחשים רק בגלל טעות רפואית.
כך, למשל, כשרופא לא בדק את האם לאיתור זיהומים או מחלות, ומצב רפואי שאינו מטופל הוביל לנזק מוחי של התינוק. טעויות אחרות עשויות לכלול שימוש שאינו הולם במלקחיים ובמכשירי לידה אחרים, הימנעות מביצוע ניתוח קיסרי כשמתעוררים סיבוכים, או העדר אבחון וטיפול במצב אצל התינוק, עם תוצאה של פגיעה מוחית.

מהי תביעת רשלנות רפואית בעילת נזק מוחי ודרישה לפיצויים?

תביעת רשלנות רפואית בעילת נזק מוחי שנגרם לתינוק היא תביעה שמוגשת בשם התינוק או הילד שנגרם להם נזק מוחי במהלך ההיריון, הלידה או לאחריה. בדרך כלל, הטענה נטענת כאשר הורים חושדים או יודעים שהנזק המוחי נבע כתוצאה מרשלנות רפואית.
הסדר פשרה יספק לתובעים כספים לכיסוי חשבונות רפואיים, אובדן שכר, עלויות טיפול בהווה ובעתיד, ובחלק מהמקרים גם נזקי עונשין.

מתי חשוב להתייעץ עם עורך דין לרשלנות רפואית?

במצב של הרחבת חדרי המוח אצל תינוקות שלא אובחן ולא טופל בזמן, חשוב להתייעץ עם עורך דין לרשלנות רפואית, שיש לו התמחות בנזקים מוחיים של תינוקות, אם אתם חושדים כי פציעתו של התינוק שלכם נגרמה כתוצאה מרשלנות רפואית, והנזק שהתרחש עומד ליצור השלכות מתמשכות.
מצב זה שונה ממצב של חדרי מוח מורחבים אצל מבוגרים, וההשלכות על חיי התינוק בבגרותו עלולות להיות הרסניות. בחלק מהמקרים, הנזק קבוע ועלול לגרום לשיתוק מוחין, ליקויי למידה, ועיכובים התפתחותיים. אם זה המקרה של התינוק שלכם, מומלץ להתייעץ עם עורך דין על מנת להבין מהן האפשרויות המשפטיות שלכם.

איך עורך דין לרשלנות רפואית עם התמחות בפגיעות מוחיות יכול לסייע?

הורים מכירים בעובדה שהנזק המוחי של הילד שלהם משנה את חייהם ואת חיי הילד, שהטיפולים יקרים, ושהרופא או הצוות הרפואי נכשלו באבחון או בטיפול במצב, וגרמו לנזק. מה שהורים רבים אינם יודעים הוא מה לעשות הלאה. כאן נכנס לתמונה עורך דין לרשלנות רפואית שיש לו התמחות בפגיעות מוחיות, שמלווה את ההורים והמשפחות במהלך ההליכים המשפטיים.
עורך הדין ירכיב כתב תביעה ויטען לפיצוי הולם. הוא יחקור את האירוע, ימצא את הראיות הדרושות על מנת להציג את טענותיכם, וייצג אתכם במומחיות בדיונים בבית המשפט.

 

נפגעתם בגלל רשלנות רפואית? ייתכן שמגיעים לכם פיצויים.

צרו עמנו קשר לייעוץ חינם