מוות עקב רשלנות רפואית: כל מה שצריך לדעת

 מוות עקב רשלנות רפואית: כל מה שצריך לדעת

בית החולים עשוי להימצא אחראי באופנים רבים ושונים למות מטופל

אנשים מבקשים טיפולים רפואיים שיעזרו להם לשפר מצבים בריאותיים, שלעתים קרובות גורמים לבעיות חמורות. למרבה הצער, ולמרות מיטב המאמצים של הרופאים, לפעמים אין אפשרות להציל מטופל. יחד עם זאת, מדי פעם ניתן למנוע מוות עקב רשלנות רפואית.

ההשפעה הנוספת ידיעה על מותו של אדם אהוב שנגרם כתוצאה מטעויות של איש מקצוע בתחום הרפואה, היא לעתים קרובות טראומטית ועמוקה, בזמן שמצער גם ללא ההשפעה הנוספת.

עורכי דין שמתמחים ברשלנות רפואית מיומנים בהגשת תביעות פיצויים בגין שגיאות רפואיות שגורמות לאודן הטרגי של אדם אהוב. הם מבינים את הדאגה אותה חוות משפחות שמחפשות צדק לאובדן של בן משפחה בנסיבות כה חמורות.

מתי יש עילה לתביעה במקרה של מוות עקב רשלנות רפואית?

אתם עשויים לדאוג מפני שגיאות שיתכן שהתרחשו במהלך טיפול באדם אהוב, שגרמו למותו. אם בן משפחה שלכם נפטר בגלל רשלנות רפואית, אתם יכולים לתבוע פיצויים בגין פציעותיהם ומותם. אבל ראשית, כדאי שיהיה לכם מושג אילו סוגים של מצבים עשויים להיות מכוסים בתביעה לרשלנות רפואית שגורמת למוות.

כמה דוגמאות לסוגי תביעות בטענת מוות עקב רשלנות רפואית כוללות:

 • אם לחולה היו תסמינים מדאיגים שלא טופלו במהירות על ידי רופא המשפחה.
 • טעויות שבוצעו במהלך ניתוח שהחמיר את מצבו של המטופל.
 • הרופא והצוות הרפואי ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים לא זיהו מצב חמור.
 • למטופל לא היה פיקוח רפואי והוא לא קיבל טיפול מספק למרות היותו חולה לבריאות הנפש בסיכון להתאבדות.
 • המטופל לא קיבל תרופות חיוניות או טיפול סיעודי.

אם בן משפחה שלכם נפטר כתוצאה מאחד או יותר התרחישים הרשלניים האלה, או אחרים, עורך דין לרשלנות רפואית יחקור את המקרה ויגיש תביעה לפיצויים. במקרים מסוימים, יתכן שיהיה צורך לתאם ניתוח שלאחר המוות, או לפתוח בחקירה.

מה אפשר לתבוע בתביעת רשלנות רפואית?

תביעה לפיצויים בגין מוות עקב רשלנות רפואית מכילה ברוב המקרים כמה יסודות שמשקפים את סבלו של האדם שנפטר, ואת ההשפעה שיש לאובדן שלו על בני משפחתו. התביעה תכלול:

 • טענות על כאב, סבל ואובדן המנוח בטרם עת.
 • אובדן האהבה והחיבה של בן משפחה.
 • פיצויי שכול.
 • אובדן תלות כלכלית.
 • הוצאות לוויה, וכל הוצאה כספית אחרת.

מה זה מוות בעוולה?

בני משפחה של אדם שנפטר במסגרת הליכים רפואיים, יכולים להגיש תביעה במקרה של מוות עקב רשלנות רפואית, שנקראת תביעת מוות בעוולה. יש להם זכות משפטית מוכרת לבקש פיצויים, שכן הייתה תלות כלכלית ומערכת יחסים עם המנוח.

בן או בת הזוג של הנפטר יכולים לקבל פיצויי שכול, או להגיש תביעה בשם ילדים מתחת לגיל 18, ולעתור לפיצויים בגין הוצאות הלוויה ואובדן הכנסה למשפחה. ניתן גגם לטעון לאובדן הטבות נוספות כמו פנסיה, וסכום בגין אובדן העזרה של הנפטר ברחבי הבית, למשל ביצוע שיפוץ בית וגינון.

אפשר גם לתבוע סכום נוסף בגין אובדן האהבה והחיבה של הנפטר, תוך התחשבות במערכת היחסים שאבדה.

מתי בית החולים אחראי למקרה של מוות בעוולה?

בית החולים עשוי להימצא אחראי באופנים רבים ושונים למות מטופל. שני התרחישים הנפוצים ביותר הם:

 • רשלנות רופאים, אחיות וצוותים רפואיים שמועסקים בבית החולים.
 • רשלנות בית החולים בהעסקת עובדים ובפיקוח עליהם, תחזוקה ותיקון הציוד, וניהול ופיקוח על הטיפול הרפואי שמתבצע בבית החולים.

סוגי נזקים במקרה של מוות בעוולה

התובע בתביעת מוות בעוולה יכול ברוב המקרים להשיב את הנזקים המקובלים הקיימים, אם הוכחה רשלנות רפואית, כגון הרווחים שאבדו, הטבות תעסוקה אבודות, חשבונות רפואיים, הכאב והסבל של המנוח, ועוגמת הנפש של בני המשפחה.

הנזקים במקרה של מוות עקב רשלנות רפואית נבדלים בין המקרים, כך שאם אתם סבורים שיש לכם עילה להגשת תביעה, עליכם ליצור קשר עם עורך דין שמתמחה ברשלנות רפואית, בהקדם האפשרי.

בנוסף לנזקים הרגילים של רשלנות רפואית, התובע במקרה מוות בעוולה יכול כמובן לגבות כנזקים גם הוצאות הלוויה וקבורה של המנוח. כל בני המשפחה שהמנוח תמך בהם כלכלית זכאים לפיצויים בגין אובדן תמיכה לפרק הזמן העתידי שהמנוח יכול היה לתמוך בהם.

רשלנות רופאים שמועסקים על ידי בית החולים

רוב סוגי הרשלנות של רופאים נכללים בקטגוריות העיקריות הבאות:

 • אבחון מוטעה.
 • התנהלות רשלנית במהלך טיפול רפואי.
 • טעויות מרשם או מתן תרופות שגויות.
 • שגיאות כירורגיות.

אם רופא שעבד בבית החולים התרשל בכל דרך שהיא, ורשלנותו גרמה למות המטופל, בית החולים יימצא אחראי למוות בעוולה.

הרשלנות של בית החולים

גם בית החולים עשוי להתרשל בפעולותיו. סוגים רבים של רשלנות רפואית בבית חולים עשויים לגרום למוות בעוולה, וחלק ממקרי הרשלנות של בית החולים כוללים:

 • הימנעות מאימות הכשרות המקצועית של הרופאים או הצוותים הרפואיים המועסקים בבית החולים.
 • הימנעות מפיטורי רופאים או אנשי צוות רפואי חסרי כשירות, שעובדים ללא רישיון, או שהתנהלותם אינה בטוחה.
 • העדר קביעת נהלי בטיחות נאותים לטיפול במטופלים בנושאים כמו שטיפת ידיים, תברואה, היגיינה, מתן תרופות לחולים, התקנת אמצעי בטיחות למניעת נפילות מטופלים.
 • העדר פיקוח על רופאים, אנשי צוות רפואיים או אנשי צוות סיעודיים.

בשורה התחתונה, שום סכום פיצויים לא ישיב לחיים אדם אהוב, אבל:

מות אדם אהוב הוא חלק בלתי נמנע בחיים, אבל במקרה של מוות עקב רשלנות רפואית, המוות מקבל נופך טרגי. התהליך של הגשת תביעה לפיצויים ודיונים משפטיי חקירת המקרה עשויים להיות קשים לאנשים רבים.

לעורכי דין שמתמחים ברשלנות רפואית יש ניסיון עשיר בסיוע למשפחות האבלות להגיש תביעה, והם מציעים שירות שהוא אישי עבור המשפחות ומותאם לצרכים שלהן.

אז נכון,למרות שפיצויים כספיים אינם מפצים על אובדן של אדם אהוב, עורכי הדין יפעלו להבטיח לכם ולבני משפחתכם ביטחון כלכלי. הם יתבעו תמיכה בכל בני המשפחה בתהליך המורכב של חקירת המקרה, ויבקשו צדק מקיף בגין הטעויות שבוצעו.

מאמרים דומים