רשלנות רפואית בניתוח הרמת חזה: איך מוכיחים את הנזק?

 רשלנות רפואית בניתוח הרמת חזה: איך מוכיחים את הנזק?

אין צורך לחיות עם פציעה שנגרמה על ידי רופא

כשאישה נכנסת לניתוח הרמת חזה, התוצאה האחרונה שהיא רוצה היא פציעה כתוצאה מההליך. המטרה היא לקבל חזה מעוצב ויפה. אבל קיימים סיכונים שקשורים להליך זה, ממש כמו בכל הליך רפואי. אם אישה לא השיגה את התוצאות שהיא קיוותה להן בניתוח, יתכן שזהו מקרה של רשלנות רפואית.

חשוב לפנות לייעוץ של עורך דין מיומן שמכיר את מערכת בתי המשפט, על מנת לוודא שהתרחשה רשלנות רפואית בניתוח הרמת חזה, כך שניתן יהיה לקבוע אם אירעה שגיאה שהובילה לרשלנות הרפואית.

ניתוח הרמת חזה מיועד לקיצור העור מעל החזה, והשארת פחות שקיעה של רקמת החזה כשההליך הסתיים והאזור נרפא. המטרה של הליך זה היא להשיג תוצאות של מראה טבעי וצעיר יותר.

אבל קודם בואו נבין מהי רשלנות רפואית?

כשרופא, מנתח פלסטי, צוות רפואי או מרכז רפואי אינם מטפלים נכון במטופלים והתוצאה היא נזק, ניתן להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית. תביעות רשלנות רפואית מתבססות ברוב המקרים על אישום ברשלנות.

כדי להוכיח רשלנות, על התובע להוכיח שחובת הזהירות מוטלת על הנתבע, ושחובה זו הופרה. על הובע להוכיח גם כי נגרם למטופל או למטופלת נזק, כתוצאה ישירה מהפרת חובת הטיפול ההולם.

איזו גישה נכונה צפויה מהמנתח הפלסטי?

בעוד שהליכים קוסמטיים רבים הם הליכים אלקטיביים, עדיין קיימת רמה של טיפול סביר שיש להעניק למטופלות. התקן אינו יורד רק משום שאישה בחרה לשנות את גופה. אם המנתח הפלסטי נוקט בפעולה לפני, במהלך או אחרי ההליך, באופן שאינו עומד ברמת הטיפול הראויה, אז התוצאה יכולה להיות רשלנות רפואית.

סטנדרט הטיפול הוא המונח המשמש לתיאור סוג הטיפול שהמנתח והצוות הרפואי צריכים להציע. זו רמת הטיפול שלכל אישה שמגיעה לניתוח הרמת חזה יש את הזכות הסבירה לצפות לה, ורמת הטיפול צריכה להיות קרובה ככל הניתן לרמת הטיפול התקני. אם הטיפול אינו תקני, זהו מצבו שבו טעויות מקבלות תוקף של טענת רשלנות רפואית בניתוח הרמת חזה.

פציעות שיכולות להתרחש כתוצאה מרשלנות רפואית

רוב הליכי הרמת חזה שמנתחים מבצעים כרוכים בסיכונים נמוכים יחסית, אבל אין פירוש הדבר שמשהו לא יכול להשתבש. הנה כמה מהפגיעות הנפוצות ביותר שמתרחשות בהליכים אלו.

 • המנתח או הצוות הרפואי אינם מכירים בסימני המצוקה או במצב המטופלת.
 • הם מבצעים חתך עמוק מדי ופוגעים באיברים או בחלקי גוף אחרים.
 • הם מבצעים חתך ארוך מדי שמשאיר אחריו צלקות מיותרות.
 • מתרחשת פגיעה בעצבים במהלך ההליך, ונותר אזור קהה בסיום.
 • מכשיר רפואי נשאר בטעות ברקמת החזה לאחר השלמת ההליך.
 • המנתח או הצוות הרפואי לא הבחינו בסימני זיהום במהלך בדיקת המעקב שלאחר ההליך.

מתי טעות הופכת לרשלנות רפואית?

במסגרת תביעת רשלנות רפואית בניתוח הרמת חזה, הרופא חייב לנקוט במידת זהירות במטפלת. התקן לחובת זהירות נקבע בהתאם לסטנדרטים שמצופים ממנתח מיומן, שיש לו רקע רפואי מתאים ושעבר הכשרה מקיפה.

אם טעות שהתרחשה במהלך הרמת חזה אינה משמעותית, סביר להניח שהיא לא תוביל לתביעת רשלנות רפואית בניתוח הרמת חזה. יחד עם זאת, אם הפגיעה האישית משמעותית או שינתה את חיי המטופלת באופן משמעותי, אז ניתן להגיש תביעה.

איך ניתן להוכיח רשלנות רפואית בניתוח הרמת חזה?

אם האישה שנפגעה יכולה להוכיח את ההתנהלות הרשלנית בבית המשפט, יתקיים הליך משפטי. במהלך הדיונים בבית המשפט, הפרת חובת הזהירות ומתן הטיפול הסביר יכולה להתבטא במגוון צורות, למשל:

 • קיום מערכת יחסים של רופא-מטופלת בין הנפגעת לבין הנאשם.
 • לנפגעת היו ציפיות סבירות לטיפול.
 • מה הייתה צריכה להיות רמת הטיפול הסבירה ביותר.
 • הנאשם לא ביצע את הטיפול ברמת הסטנדרטית המצופה.
 • העדר הקפדה על הליכי חיטוי ותברואה ראויים.
 • השארת ספוגיות, תחבושות או פריטים אחרים בגוף המטופלת לאחר ההליך.
 • טעויות במתן תרופות או חומר הרדמה, שעלולות להוביל לבעיות בריאות או פגיעות אחרות.
 • הטיפול הכושל גרם באופן ישיר לפגיעה או לבעיה שמהוות את הבסיס לתביעה.
 • שגיאות הנוגעות להנחיות שהמטופלת צריכה להקפיד עליהן בתקופת ההתאוששות.
 • העדר ביצוע מפגשי מעקב לאחר הניתוח, לוודא שהתוצאות תקינות.

בתביעות רשלנות רפואית בניתוח הרמת חזה, הפרת החובה צריכה להיות הגורם הישיר לפציעת המטופלת. ההפרה צריכה לגרום גם לנזק ישיש וניתן למדידה. הנזקים יכולים לכלול הפסדים כלכליים שקשורים לטיפולים נוספים, שכר אבוד במהלך ההתאוששות מהניתוח, כאבים וסבל, הצטלקות ועיוות החזה, ועלויות כלכליות ורגשיות דומות אחרות שהנפגעת סובלת מהן.

הגשת תביעת רשלנות רפואית בניתוח הרמת חזה

אם האישה מאמינה שהיא יכולה להוכיח נקודות אלו בבית המשפט, חשוב לקבל ייעוץ משפטי של עורך דין או צוות משפטי שמתמחה בתביעות רשלנות רפואית. הצוות המשפטי יבדוק את עובדות המקרה על מנת לקבוע אם אכן התרחשה רשלנות רפואית ברמה מספקת להוביל לתביעה.

עורך הדין צריך להיות מיומן בתחום הרשלנות הרפואית כדי להחליט אם המקרה מצדיק הגשת תביעת רשלנות רפואית בניתוח הרמת חזה. חשוב שהנפגעת תקדיש זמן כדי למצוא את עורך הדין המתאים להגשת תביעת רשלנות רפואית, כך שיהיו לה הסיכויים הטובים ביותר לקבל סוג כלשהו של פיצוי או הסדר בסיום הדיונים המשפטיים.

רגע לפני סיום: לשבת לבכות בחושך זאת אף פעם לא אופציה

נשים רבות מבקשות לבצע הליכי הרמת חזה מיד יום בכל רחבי העולם, אבל לא תמיד ההליכים מתבצעים כמתוכנן. לפעמים עלולים להתרחש כאבים שנובעים מהניתוח, ברמה שהמטופלת אינה יכולה או צריכה לסבול. אם משהו השתבש, יש לפנות לייעוץ של עורך דין מיומן, וחשוב להבין שיש אפשרויות על מנת לשפר את המצב.

אין צורך לחיות עם פציעה שנגרמה על ידי רופא או צוות רפואי, ובטח שאין צורך לשבת לבד בחושך ולבכות על המצב. לכן אם את חושדת או מאמינה שעברת מקרה של רשלנות רפואית בניתוח הרמת חזה, קבלי ייעוץ משפטי בהקדם כדי להבין את סיכויי התביעה שלך.

הנקודה שחשוב להפנים היא שניתוח הרמת חזה אינו אמור להוביל לפציעות. אם נפגעת, חשוב שתקבלי את הייעוץ המשפטי המתאים. עורך הדין שלך יכוון אותך וייצג אותך בדיונים המשפטיים על מנת להצליח בתביעה.

מאמרים דומים