רשלנות רפואית בניתוח אף: מתי הטעויות של המנתח יובילו להגשת תביעה?

רשלנות רפואית בניתוח אף
תוכן עניינים

ניתוח אף הוא הליך קוסמטי נפוץ שמיועד לעיצוב מחדש של האף. ההליך עשוי לגרום לכאבים ראשוניים וחבורות לאחר הניתוח, מכיוון שהוא כרוך בשבירת עצם האף ועיצובו מחדש, ויש להמתין לריפוי מלא לפני שניתן יהיה לראות את התוצאות.

אבל חלק מהמטופלים מגלים שהכאבים שלאחר הניתוח אינם מתפוגגים במהירות הצפויה, או שהם חווים סיבוכים אחרים. במצב זה, יתכן שניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית בניתוח אף. לעורכי דין שמתמחים ברשלנות רפואית יש ניסיון משמעותי בעבודה על תביעות לפיצויים בעקבות ניתוחים קוסמטיים, כולל ניתוחי אף.

אז אם אתם מאמינים שיתכן שתהליך ניתוח האף שלכם בוצע בצורה שגויה, פנו לקבלת ייעוץ משפטי.

מתי מתקיימת עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית?

תביעות רשלנות רפואית שונות מתביעות נזקי גוף, שכן יהיה צורך להוכיח את התרחישים הבאים:

בוצעה הפרת חובה, שהיא רשלנות או תקלה

כלומר, רמת הטיפול שקיבלתם הייתה מתחת לתקן שניתן היה לצפות מאיש מקצוע מומחה בתחום הבריאות.

הפרת החובה הייתה הגורם לפגיעה, לנזק או לאובדן

מצב זה נקרא “סיבתיות” או “פגיעה נמנעת”. על מנת לקבוע סיבתיות יהיה צורך להוכיח כי הפגיעה שספגתם נבעה מהטיפול הרשלני ולא מהמצב הבסיסי.

איזה סכום פיצויים אפשר לתבוע בתביעת רשלנות רפואית בניתוח אף?

סכום הפיצויים שניתן לתבוע בגין רשלנות רפואית בניתוח אף תלוי בגורמים משתנים:

 • היקף הפציעה.
 • אובדן הכנסה.
 • עלויות כספיות שנגרמו כתוצאה מהניתוח הרשלני.

כדי לבסס טענת רשלנות רפואית, עורך הדין ישקול בהרחבה את התרחישים שהובילו לרשלנות בניתוח, ושהשפיעו על איכות חיי התובע. השפעות אלו יילקחו בחשבון על מנת לחשב את סכום הפיצויים הנכון עבור התובע. חישוב זה יוביל לסעיפי “נזקים כלליים” ו”נזקים מיוחדים” שיפורטו בכתב התביעה.

נזקים כלליים. מוענקים בגין כאב, סבל ואובדן נוחות. פיצויים אלו מבוססים על חומרת הפציעה האישית.

נזקים מיוחדים. מיועדים לאובדן כספי והוצאות שנגרמו כתוצאה מהשלכות הרשלנות של הרופא.

אילו טיעונים אפשר להכניס לתביעת רשלנות רפואית בניתוח אף?

תביעת רשלנות רפואית בניתוח אף יכולה להתבסס על סוגים שונים של מחדלים ונזקים שנגרמו למטופלים, כמו למשל:

 • הרווחים שאבדו, כולל רווחים עתידיים.
 • עלויות טיפול רפואי לתיקון ההליך.
 • טיפולי פיזיותרפיה.
 • עלויות נסיעות לקבלת טיפולים.
 • הכאב והסבל שנגרמו.
 • ההשפעה הפסיכולוגית.

בשל אופי הניתוח, כשההליך משתבש, ההשפעות עלולות להזיק מבחינה פיזית ופסיכולוגית. ניתוח אף עלול להזיק במיוחד להערכה העצמית של המטופל, שכן האף הוא מאפיין פנים כה בולט, שמשפיע על המראה הגופני.

כמה חשובה התמיכה המקצועית הרגישה?

עורכי דין שמתמחים בתביעות רשלנות רפואית ילוו אתכם מהייעוץ הראשוני ועד להשגת ההסדר הכספי. הם יעבדו גם עם מומחים אחרים שיסייעו לבסס את הטענות המפורטות בתביעת רשלנות רפואית בניתוח אף:

תמיכה כספית. תשלומי ביניים כשאינכם יכולים לעבוד.

ייעוץ כלכלי. על נזקי גוף, הטבות מס ורווחה.

מומחה רפואי. שיוכיח איך ניתוח תקין היה צריך להתנהל, לעומת האופן שבו המנתח בחר להתנהל.

טיפולים רגשיים. כשהתוצאות השליליות של הניתוח הובילו לעוגמת נפש משמעותית.

אילו סיבוכים עלולים להתרחש לאחר רשלנות רפואית בניתוח אף?

כשהליך ניתוח אף משתבש באופן כלשהו, ניתן להגיש טענת רשלנות רפואית בניתוח אף. הסיבוכים שעשויים להתרחש בשל הטעויות בהליכים כוללים:

 • התפתחות זיהומים.
 • שטפי דם מוגזמים.
 • פגיעה עצבית.
 • בעיות נשימה.
 • נזק נוסף לאף.
 • היווצרות קרישי דם.

על הרופאים מוטלת החובה לבצע את מירב המאמצים בהגנה על מטופלים מפני נזק. אם הרופא מפר את חובת הזהירות הזו, יתכן שתתאפשר עילת רשלנות רפואית. ניתן להגיש תביעה גם אם המומחה או הרופא לא יידע את המטופל באופן הולם לגבי הסיכונים האפשריים.

הרופא צריך למסור למטופלים את המידע הדרוש על מנת שהמטופל יוכל לקבל החלטה מושכלת לפני הניתוח, כולל ידיעת הסיבוכים האפשריים. אם המטופל אינו מקבל את המידע המלא, התנהגות זו של הרופא ידועה ככישלון בייעוץ.

רשלנות רפואית בניתוח אף: שאלות ותשובות

האם תמיד יש עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית?

אם אירעה שגיאה במהלך הטיפול, והמטופל נפגע כתוצאה מכך, ניתן לכנות את המצב כ”תוצאה שאינה רצויה”, אל לא כל טיפול שמוביל לתוצאה שאינה רצויה, יוגדר כעילה להגשת תביעת רשלנות רפואית.
המקרים שייבחנו על ידי בית המשפט ויימצאו כמקרים שיש להם עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית הם מקרים שבהם התוצאה השלילית נבעה מסיכון ידוע שקשור לטיפול, אבל הרופא בחר להתעלם מהסיכון, או כתוצאה מטעות שרופא אחר יכול היה לבצע ללא טעות, בנסיבות העניין.

נגד מי ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית בניתוח אף?

ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית בניתוח אף כנגד המנתח שביצע את הניתוח או כנגד הצוות הרפואי שהיה מעורב בהליך. בשנים האחרונות חלה עליה בפופולריות של ניתוחים פלסטיים, מה שהוביל למספר מוגבר של הליכי כירורגיה פלסטית.

מכיוון שהניתוחים הקוסמטיים אינם מוסדרים באופן משמעותי כמו הליכים רפואיים רבים אחרים, קיימת סכנה לביצוע ההליכים על ידי צוות שאינו מיומן או חסר ניסיון.

כמה זמן נמשכים הליכים משפטיים בתביעת רשלנות רפואית בניתוח אף?

משך הזמן הדרוש לבירור תביעת רשלנות רפואית בניתוח אף עשוי להשתנות במידה ניכרת בכל מקרה. לדוגמא, ניתן להשלים טענת רשלנות רפואית כשהאחריות מוטלת על הרופא או על הצוות הרפואי, בתוך שנה עד שנתיים.
יחד עם זאת, אם טענת האחריות נדחתה, התביעה יכולה להימשך מספר שנים. בדרך כלל, תביעת רשלנות רפואית נמשכת בין שנה עד שלוש שנים.

 

איך עורך דין לרשלנות רפואית יכול לעזור?

עורך דין שמתמחה ברשלנות רפואית יילחם על הסדר הפיצויים הטוב ביותר האפשרי, וחשוב לבחור משרד עורכי דין עם ניסיון ומוניטין מצוין של זכיות בתביעות רשלנות רפואית בכלל, ותביעות רשלנות רפואית בניתוח אף בפרט.

נפגעתם בגלל רשלנות רפואית? ייתכן שמגיעים לכם פיצויים.

צרו עמנו קשר לייעוץ חינם

דילוג לתוכן