תביעת רשלנות רפואית בניתוח הקטנת חזה: הנה מה שאת צריכה לדעת

רשלנות רפואית בניתוח הקטנת חזה
תוכן עניינים

ניתוח להקטנת חזה, כשהוא מבוצע בהצלחה, פותר בעיות פיזיות ורגשיות לנשים רבות, אך ההליך עלול גם לגרום למצוקה, אם רשלנות המנתח מובילה לסיבוכים במהלך הניתוח ולאחריו.

ניתוח להפחת המשקל ונפח החזה הוא הליך שכרוך בהסרת עור, רקמת הבלוטה והשומן, ועיצוב מחדש של החזה, ונשים עשויות לבחור הליך זה מכיוון שאינן מרוצות מהמראה או מהגודל של החזה שלהן, או שהן סובלות מכאבי גב.

מהם הסימנים לניתוח הקטנת חזה שבוצע ברשלנות?

מטופלות עשויות לחוות מגוון תסמינים שעשויים להעיד על רשלנות רפואית בניתוח הקטנת חזה. הנה כמה מהבעיות השכיחות יותר הקשורות להליך:

 • מראה חזה נפול לאחר הניתוח.
 • הצטלקות שאינה הולמת בעקבות חתכים שאינם מבוצעים כראוי.
 • היווצרות רקמה שומנית.
 • התפתחות אלרגיות.
 • כאבים מתמשכים.
 • פקקת ורידים עמוקים.
 • בעיות בפטמות, כמו למשל אי סימטריה של הפטמות, כשפטמה אחת נראית גבוהה יותר מהשנייה.
 • אובדן פטמה.
 • הצטברות נוזלים בחזה.
 • אסימטריה של החזה.
 • שטפי דם או נפיחות.
 • היווצרות קרישי דם.

האם קיימים סיכונים בהרדמה לניתוח הקטנת חזה?

למרות שהסיכונים הכרוכים בהרדמה כללית נדירים יחסית, הם עלולים להתרחש. ברוב המקרים, בעיות אלה מתרחשות בסביבות אחת לכל עשרת אלפים ניתוחים. הסיבוכים והסיכונים הקשורים להרדמה כללית כוללים:

 • אנפילקסיס, תגובה אלרגית חמורה לחומר ההרדמה שעלול לגרום למוות במקרים נדירים ביותר.
 • תגובה שלילית של הגוף לחומר ההרדמה.

סביר להניח שבעיות אלה יתעוררו אם למטופלת יש מחות אחרות, אם היא מעשנת או סובלת מעודף משקל. המנתח צריך להסביר לה באופן מלא את הסיכונים לפני ההליך.

אילו בעיות רגשיות עלולות להתרחש בעקבות ניתוח שגוי של הקטנת חזה?

יתכנו גם בעיות רגשיות בעקבות ניתוח שגוי של הקטנת חזה, כמו למשל:

 • תחושת אכזבה שהניוח לא הצליחה להשיג את התוצאות שהמטופלת קיוותה להן, אם לא הוסרה כמות מספקת של רקמות שומניות, למשל.
 • בעיות דיכאון או בעיות נשפיות כתוצאה מניתוח שגוי.

הליך הקטנת חזה אמור להסתיים בתחושה של שביעות רצון המטופלת מהמראה החדש של החזה, וחידוש הביטחון העצמי והחוזק הרגשי. מצב בו הניתוח משתבש עשוי להיות מלחיץ ביותר, במיוחד כשהתוצאות השליליות אירעו באשמת המנתח.

יתכן כי המנתח ביצע שגיאה שהובילה לאחד הסיבוכים, או שיתכן שהמנתח לא הסביר למטופלת באופן מלא את ההשלכות האפשריות של הניתוח.

האם ניתן להימנע מצלקות בניתוח הקטנת חזה?

ניתוח הקטנת חזה כולל חתכים בעור, וצלקות הן בלתי נמנעות, אבל אין פירוש הדבר שהתוצאה צריכה בהכרח להיות צלקות משמעותיות, היות וקיימות שיטות להפחית את הופעתן של צלקות גלויות ובולטות במהלך הניתוח ולאחריו.

הצעד הראשון הוא למצוא מנתח פלסטי איכותי ומוסמך, שיש לו ניסיון עשיר בניתוחי הקטנת חזה והסתרת צלקות. בפגישת הייעוץ המנתח צריך להסביר למטופלת את השיטות השונות בהן הוא נוקט לביצוע הניתוח ולהסביר לה מה עליה לעשות בתקופת ההתאוששות על מנת להפחית את הצלקות.

איך יודעים שיש “קייס” להגשת תביעת פיצויים?

תביעה לפיצויים בגין רשלנות רפואית בניתוח הקטנת חזה מיועדת לסייע לנשים שסבלו או עדיין סובלות כתוצאה מהתרשלות איש מקצוע רפואי. אם הרופא או המנתח הפר את חובתו על ידי ביצוע אחד מהתרחישים הבאים, סביר להניח שניתן להגיש תביעה:

 • בוצעה שגיאה במהלך הניתוח, גם אם השגיאה בוצעה בטעות.
 • המנתח לא הסביר למטופלת את כל הסיכונים הכרוכים בהליך.
 • המנתח לא נתן דעתו או לקח בחשבון מצב רפואי קיים שיש למטופלת, כמו למשל אלרגיה או סירות מוגברת לסבול מקרישי דם.
 • בוצע שימוש לקוי בציוד רפואי, או בוצע שימוש בציוד רפואי לקוי.
 • נקבע מינון שגוי של חומר הרדמה.
 • המנתח סיפק טיפול שגוי והתרשל בהנחיות ההכוונה לאחר הניתוח.

רשלנות רפואית בניתוח הקטנת חזה: שאלות ותשובות

מהן האפשרויות שיש למטופלות שעברו ניתוח רשלני של הקטנת חזה?

מבחינה משפטית, האפשרויות של מטופלות שעברו הליך שגוי להקטנת חזה כוללות הגשת תביעת רשלנות רפואית בניתוח הקטנת חזה וביעת הפיצויים הכרוכים בניתוח קוסמטי חוזר, טיפולים להקלת הכאבים ואי הנוחות, עלויות הטיפולים, הוצאות רפואיות, נסיעות לקבלת טיפולים ואובדן הכנסות.
עורכי דין שמתמחים ברשלנות רפואית מסייעים למטופלות לאסוף עדויות להוכחת הפציעות או חוסר הנוחות שנגרמו כתוצאה מהניתוח השגוי, כולל תמונות להמחשה במידת הצורך. חשוב לשמור את כל המסמכים הרלוונטיים הקשורים לביצוע ההליך, כולל רשומות רפואיות וקבלות בגין הוצאות שנגרמו בעקבות הניתוח.

מה צריך לקחת בחשבון בתביעת רשלנות רפואית בניתוח הקטנת חזה?

בתביעת רשלנות רפואית בניתוח הקטנת חזה קיימים מספר גורמים שיש לקחת בחשבון, כולל כאבים פיזיים ורגשיים שהמטופלת סבלה מהם לאחר הניתוח, או עדיין סובלת מהם בהווה. יש לקחת בחשבון גם את כל ההוצאות הכספיות שהמטופלת חויבה בהן בשל סבלה, כולל נסיעות לבית החולים וממנו, ותשלום עבור מרשמים רפואיים.

אם המטופלת נאלצה לקחת פסק זמן מהעבודה בשל לחץ פיזי ורגשי בלתי צפוי, היא עשויה גם לקבל פיצויים בגין אובדן הכנסות.
התביעה תכלול גם דרישה לפיצויים בגין טיפולי תיקון כלשהם או ניתוח נוסף, וסביר להניח שחבילת הפיצויים תכלול גם את הסכום לכיסוי רכיבים אלה, כולל טיפולים גופניים או טיפול פסיכולוגי.

כמה זמן נמשך הליך משפטי של תביעת רשלנות רפואית בניתוח הקטנת חזה?

כל מקרה של תביעת רשלנות רפואית בניתוח הקטנת חזה הוא ייחודי, וחשוב לבחור עורכי דין שיספקו את הטיפול המקצועי הטוב ביותר, ושיקדישו את תשומת הלב המרבית והזמן הדרוש להצגת המקרה בבית המשפט באופן הברור ביותר, תוך הקפדה על ניהול ההליכים המשפטיים ביעילות ובמקצועיות.

עורכי דין מיומנים ברשלנות רפואית יסבירו למטופלת את טווחי הזמן המוערכים לתהליך התביעה, בפגישת הייעוץ הראשונה.
לפני בחירת מנתח פלסטי, מומלץ לבקש ממנו להציג תיק עבודות של ניתוחי הקטנת חזה כדי להתרשם מתמונות ‘לפני’ ואחרי’, כך שניתן יהיה לקבל תובנות לגבי איכות העבודה שלו, כמו גם להתרשם מהתוצאות.

למה לבחור ייעוץ משפטי במקרה של רשלנות רפואית בניתוח הקטנת חזה?

בחירת משרד עורכי דין שמתמחה ברשלנות רפואית, עם ניסיון של שנים בטיפול בתביעות רשלנות רפואית בניתוח חזה, ושמעסיק צוותים של מומחים בתחום, הסיכויים להשגת פיצויים לנפגעות גבוהים.
ניסיון של שנים בתחום רשלנות רפואית פירושו גם שלצוות המשפטי יש את הידע וההבנה לתמוך במטופלות דרך תקופה בחיים שעשויה להיות כואבת מבחינה פיזית ורגשית. הצוות המשפטי יעשה כמיטב יכולתו להבטיח שהמקרה יטופל ברגישות וייפתר באופן המקצועי ביותר, כך שהנפגעת תוכל להשיב את איכות חייה.

בשורה התחתונה, אם חווית תוצאות חמורות מניתוח הקטנת חזה, עורכי דין מומחים בתחום ילוו אותך עד להשגת הפיצויים

אם את מאמינה שעברת רשלנות רפואית בניתוח הקטנת חזה, כדאי שתקבלי ייעוץ של עורכי דין מומחים בתחום, כדי שתוכלי להבין את סיכויי הצלחת התביעה ולקבל ייצוג משפטי הולם במהלך הדיונים בבית המשפט.

לצוות משפטי עם ניסיון של שנים בייצוג נפגעות רשלנות רפואית בניתוח הקטנת חזה, יש את המיומנות המקצועית לספק לך ייעוץ ותמיכה ברמת מומחים בהצגת הטענות בכתב התביעה שיוגש בשמך, והם ידאגו להסביר לך כל שלב במהלך ההליך כך שתביני את ההתנהלות המשפטית במקרה שלך באופן הטוב ביותר.

עורכי הדין מבינים שחווית סיבוכים מהניתוח, ושאת עוברת סבל פיזי ורגשי. אם התוצאות הובילו לצורך בניתוח חוזר, חווית כאבים קיצוניים, או לקית במחלה שנגרמה בשל רשלנות המנתח, חשוב שתקבלי את הייצוג ההולם. אז אם התרחישים האלה נשמעים דומים למה שעובר עלייך, עורכי דין מומחים ברשלנות רפואית יכולים לסייע לך לקבל את תשלום הפיצויים המגיע לך.

נפגעתם בגלל רשלנות רפואית? ייתכן שמגיעים לכם פיצויים.

צרו עמנו קשר לייעוץ חינם

דילוג לתוכן