נפגעתם בגלל רשלנות רפואית? ייתכן שמגיעים לכם פיצויים. צרו עמנו קשר לייעוץ חינם

[contact-form-7 id="3878" title="טופס יצירת קשר 1"]

שיתוק מוחין ילדים: השלכות רשלנות רפואית

שיתוק מוחין ילדים

תוכן עניינים

במקרים רבים, שיתוק מוחין ילדים נגרם כתוצאה מטעויות רפואיות שניתנות למניעה, שמתבצעות במהלך הלידה ועשויות להיות מוגדרות כרשלנות רפואית. אם אתם חושדים ששיתוק המוחין של ילדכם נבע כתוצאה מרשלנות רפואית, יתכן שתימצאו זכאים לקבלת פיצוי כספי בהליכים בבית המשפט. 

מומלץ להתייעץ עם עורך דין מומחה ברשלנות רפואית עוד היום, כדי להבין את האפשרויות המשפטיות שלכם.

מה זה רשלנות רפואית?

רשלנות רפואית מתרחשת כשרופא מטפל ראשי או צוות רפואי שסיפקו טיפול רפואי, גרמו לפציעה של מטופל כתוצאה מהתנהלות רשלנית. קביעת הרשלנות יכולה להתקיים גם בהיעדר הנחיות מנהלה מתאימות מטעם הנהלת בית החולים, או העדר ציות לנהלים רפואיים. במקרים של רשלנות רפואית במקרי שיתוק מוחין ילדים, התובע חייב להוכיח את התרחישים הבאים:

  • הייתה הפרה של רמת הטיפול הרפואי התקני.
  • הפגיעה נגרמה כתוצאה מרשלנות.
  • הפגיעה גרמה לנזק משמעותי לילד.

למרבה הצער, פציעות שנגרמות כתוצאה מרשלנות רפואית עלולות לגרום לסיבוכים התפתחותיים ונוירולוגיים, כגון שיתוק מוחין ילדים. אם אתם חושדים שרופא, אחות, או צוות רפואי לא התנהלו בהתאם לרמת הטיפול הנדרשת, יתכן שיש לכם עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית.

קיימים מספר משאבים זמינים לקביעת עילת רשלנות רפואית במקרה של שיתוק מוחין ילדים, והשיטה הטובה ביותר כדי להבין אם יש לכם עילת תביעה היא עם ייעוץ משפטי.

הוכחת רשלנות בית החולים

ניתן להגיש תביעות רשלנות רפואית נגד רופא או נגד הנהלת בית החולים. בתביעת הנהלת בית החולים, האחריות מוטלת ישירות על ההנהלה, בגין פעולות ההזנחה שבוצעו במסגרת עבודת הרופאים והצוותים הרפואיים.

בתי חולים צריכים להקפיד על מדיניות ונהלים כדי למנוע מקרי שיתוק מוחין ילדים או הזנחת מטופלים, והמטופלים מצפים לקבל טיפולים רפואיים בסביבה בטוחה וסטרילית.

וזה לא הכול. אחריות הנהלת בתי חולים היא לשכור צוותים רפואיים שיש להם השכלה מתאימה בתחום הרפואה, הכשרה מקצועית ורישיון לטיפול רפואי. הנהלת בית החולים יידרש לתת דין וחשבון משפטי אם איש צוות רפואי אינו עומד בדרישות התקנות.

אחריות צוות בית החולים לפגיעת לידה

הנהלת בית החולים עשויה להימצא אחראית גם לכל פגיעת לידה או שיתוק מוחין ילדים, בתרחישים שנובעים מהיעדר רופאים וצוותים רפואיים מיומנים שמקפידים על טיפול איכותי למטופלים. 

באחריות בית החולים לוודא שיש מספיק אנשי צוות בכל משמרת, על מנת לוודא כי כל המטופלים מקבלים טיפול רפואי הולם ובטוח.

הגשת תביעת רשלנות רפואית

לאחר ייעוץ משפטי מעורך דין מיומן בתחום, הוא יסייע לכם להגיש רשמית תביעת רשלנות רפואית בעילת שיתוק מוחין ילדים. עורך דין שמתמחה ברשלנות רפואית שמובילה לפגיעות לידה ידאג לכל הניירת וההליכים המשפטיים המורכבים בהגשת תביעתכם, כך שתוכלו להתמקד בטיפול בילד שלכם.

עור הדין יאסוף רישומים רפואיים של התנהלות הרופאים והצוות הרפואי במהלך ההיריון והלידה, שכוללים:

  • חשבונות רפואיים
  • צילומי בדיקות
  • תוצאות בדיקות הדמיה
  • ורישומי תיעוד אחרים.

איסוף הראיות דרוש לצירוף לכתב תביעת רשלנות רפואית בעילת שיתוק מוחין ילדים, ועורך הדין ימקד את עיקר עבודתו באיתור מספיק ראיות על מנת לחזק ככל האפשר את עילת התביעה שלכם.

זה הזמן להבין אם יש לכם עילה לתביעת רשלנות רפואית

השיטה הטובה ביותר להבין אם יש לכם עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית בטענה של התנהלות רשלנית של רופאים או צוותים רפואיים במהלך ההיריון או הלידה, שהסתיימה עם שיתוק מוחין ילדים היא לפנות לעורך דין מומחה בתחום על מנת לקבל ייעוץ משפטי.

רופאים שהתנהלו ברשלנות אחראים לפעולותיהם, וייצוג משפטי של עורך דין מיומן בשיתוק מוחין תבטיח כי המקרה שלכם יוצג בבית המשפט באופן המקצועי והמקיף ביותר. אז הקפידו לקבל ייעוץ משפטי עוד היום כדי להבין אם יש לכם עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית בטענת שיתוק מוחין ילדים, ולקבוע אם אתם זכאים לפיצוי כספי.

שיתוק מוחין ילדים: שאלות ותשובות

האם רופאים יכולים לגרום לשיתוק מוחין?

שיתוק מוחין ילדים עלול להיגרם כתוצאה מהתנהלות רשלנית של רופאים שסיפקו טיפול רשלני במהלך ההיריון או הלידה.
רופאים וצוותים רפואיים נדרשים לספק טיפול רפואי ברמה גבוהה, וכאשר סטנדרט זה של טיפול אינו מתקיים ומוביל לפציעה כגון שיתוק מוחין, האחריות עשויה להיות מוטלת על הרופאים.

האם ניתן להגיש תביעה בעילת שיתוק מוחין ילדים?

בחלק מהמקרים, ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית בעילת שיתוק מוחין ילדים, אם פגיעת הילד נגרמה על ידי טעות רשלנית שבוצעה במהלך ההיריון או הלידה.
הגשת תביעות רשלנות רפואית בטענת שיתוק מוחין יכולה לסייע למשפחתכם לקבל פיצו כספי לתשלום עבור טיפול בשיתוק מוחין של ילדכם.

איך ייעוץ משפטי יכול לסייע?

ייעוץ משפטי הוא השלב הראשון בהגשת תביעת רשלנות רפואית במקרה של שיתוק מוחין ילדים. עורך דין מומחה בתחום ינתח את פרטי המקרה שלכם על מנת לקבוע אם יש לכם עילה להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית שהובילה לשיתוק המוחין של ילדכם.
חשוב להקפיד לקבל ייעוץ משפטי מעורך דין שיש לו ניסיון בתביעות לידה בעוולה, שיתוק מוחין ילדים או מקרי מוות בעוולה. עורך דין מיומן יבנה תביעה חזקה למקרה שלכם וישיג למשפחתכם פיצוי כספי שיסייע בתשלומים עבור הטיפול בילד שלכם.

איך עורכי דין מוכיחים רשלנות רפואית?

עורכי דין אוספים ראיות כדי להוכיח שהמצב הבריאותי הלקוי של הילד נגרם כתוצאה מרשלנות רפואית.
עורך דין מיומן ברשלנות רפואית יאסוף תיעוד כתוב כגון רישומים רפואיים, היסטוריה רפואית של האם, צילומי בדיקות, חשבונות בית החולים, חשבונות טיפולים רפואיים, נסיעות לקבלת טיפולים, אובדן שכר, וכן הלאה.

נפגעתם בגלל רשלנות רפואית? ייתכן שמגיעים לכם פיצויים.

צרו עמנו קשר לייעוץ חינם